Turcja: sukces Anny Grejman. Jej zespół zagra w ekstraklasie

Drużyna Ankara Karayollari z Anną Grejman w składzie wywalczyła awans do Vestel Venus Sultanlar Ligi, siatkarskiej ekstraklasy kobiet w Turcji. "Dla mnie to ogromny sukces" - pisała Polka.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Drużyna Ankara Kalayollari z Anną Grejman (dolny rząd, pierwsza od lewej) Materiały prasowe / tvf.org.tr / Na zdjęciu: Drużyna Ankara Kalayollari z Anną Grejman (dolny rząd, pierwsza od lewej)

Zespół Anny Grejman zagrał w Final Four zaplecza tureckiej ekstraklasy z Turk Hava Yollar Sport Kulubu (z Anetą Havlickovą i Jeleną Nikolić w składzie), a także Pursaklar Voleybol Ihtisas i Balikesir B. Sehir. Ankara Kalayollari co prawda przegrała drugiego dnia turnieju z THY 1:3 (25:21, 23:25, 22:25, 22:25), ale z dwiema wymienionymi wyżej ekipami wygrała kolejno 3:0 (25:17, 25:17, 25:21) i 3:2 (25:18, 20:25, 25:23, 18:25, 15:10).

Dzięki temu drużyna reprezentantki Polski zajęła drugie miejsce w turnieju i uzyskała awans do Vestel Venus Sultanlar Ligi, w której obecnie występuje Maja Tokarska (Besiktas Stambuł). Klub z Ankary udowodnił tym samym, że zasłużył na miejsce w wyższej klasie rozgrywkowej. Kalayollari wygrało fazę zasadniczą grupy B 1. ligi tureckiej, wygrywając 23 z 26 spotkań, a w turnieju półfinałowym znalazł się na drugim miejscu za THY, późniejszym triumfatorem całej ligi, mimo dwóch porażek.

Tym samym Grejman może cieszyć się z pierwszego od dłuższego czasu sportowego sukcesu. Reprezentacyjna przyjmująca straciła sporą część sezonu 2016/2017 przez leczenie kontuzji kolana, doznanej podczas zgrupowania kadry narodowej. Grejman wróciła do gry w barwach Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna w lutym 2017 roku, ale nie była w stanie osiągnąć pożądanej formy. To spowodowało, że 24-latka nie znalazła się w szerokim składzie reprezentacji Polski.

ZOBACZ WIDEO Vital Heynen: Chcę, żeby ludzie byli dumni z tej reprezentacji
Czy Anna Grejman wróci do gry w reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×