Na żywo: ta ostatnia niedziela! Decydujące rozstrzygnięcia w PlusLidze!

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów odpoczywają i oczekują rywali.

Trefl Gdańsk zagra z Jastrzębskim Węglem, natomiast Indykpol AZS Olsztyn z Asseco Resovią Rzeszów.

Skomentuj 0

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy do kolejnych emocji związanych z Plusligą, a także Ligą Siatkówki Kobiet.

O godz. 20:00 Chemik Police zagra z Grot Budowlanymi Łódź w ramach półfinału rozgrywek.

Skomentuj 0

Końcową tabelę sezonu zasadniczego Plusligi 2017/18 można zobaczyć tu:

Skomentuj 0

Komplet niedzielnych wyników:

CUPRUM LUBIN - GKS KATOWICE 3:1 (25:18, 25:17, 15:25, 25:20)

ASSECO RESOVIA RZESZÓW - STOCZNIA SZCZECIN 3:0 (25:18, 25:21, 25:19)

ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE - BBTS BIELSKO-BIAŁA 3:1 (32:30, 16:25, 25:21, 25:21)

TREFL GDAŃSK - ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ 3:0 (30:28, 25:15, 25:22)

INDYKPOL AZS OLSZTYN - MKS BĘDZIN 3:0 (25:14, 25:17, 25:11)

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - DAFI SPOŁEM KIELCE 3:0 (25:23, 25:16, 25:21)

Skomentuj 0

Koniec, Plusliga nie dla BBTS-u Bielsko-Biała! Łuczniczka Bydgoszcz może odetchnąć z ulgą, zagra o uniknięcie barażu z MKS-em Będzin.

Skomentuj 0

Bielszczanie odrobili połowę strat. Jednak Grzegorz Bociek wskoczył na wyższy poziom. Najpierw popisał się skutecznym atakiem, a po chwili mocną zagrywką.

Skomentuj 0
  • Smutne nastroje w Warszawie, to właśnie tym meczem (wcześniejszymi też, ale to był mecz ostatniej szansy) pogrzebali awans do Top 6.

Skomentuj 0

Gospodarze prowadzą, a jeżeli wynik się utrzyma, to BBTS pożegna się z Plusligą. Sporo błędów po stronie bielskiego zespołu.

Skomentuj 0

Indykpol AZS Olsztyn zdążył już nawet ustalić godzinę pierwszego meczu z Asseco Resovią Rzeszów.

Skomentuj 0

Tak z upragnionego MVP cieszył się Robbert Andringa z Indykpol AZS Olsztyn. Holender kilka razy ocierał się już o wywalczenie tej nagrody, w ostatnim czasie imponował znakomitą formą!

Skomentuj 0

ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE - BBTS BIELSKO-BIAŁA 2:1 (32:30, 16:25, 25:21, 8:8, 11:10)

Trwa zacięta walka w czwartym secie ostatniego niedzielnego meczu Plusligi, który przy okazji jest ostatnim meczem sezonu. Przypomnijmy, że obie ekipy mają o co grać. A właściwie... miały.

Aluron Virtu potrzebował punktu (który już ma), by przesunąć się na 10. lokatę, dzięki czemu będzie grać z Cerrad Czarnymi Radom o 9. miejsce.

BBTS potrzebuje zwycięstwa, by pozostać w Pluslidze.

Skomentuj 0

ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE - BBTS BIELSKO-BIAŁA 2:1 (32:30, 16:25, 25:21)

Skomentuj 0

Wszystko jasne. Cuprum Lubin zagra o 8. miejsce! Rywalem - ONICO Warszawa.

Skomentuj 0

Niestety ONICO Warszawa po dzisiejszych meczach nie ma powodów do radości. Zespół mógł jednak sobie sam zapewnić awans w piątek.

Skomentuj 0

Cztery z sześciu spotkań już się skończyły. W Lubinie Cuprum potrzebuje jeszcze kilku punktów do zamknięcia meczu, natomiast w Zawierciu gospodarze są bliscy objęcia prowadzenia 2:1.

Skomentuj 0

MVP: Salvador Hidalgo Oliva

Skomentuj 0

Trudny set rzeszowian, Stocznia Szczecin postawiła trudne warunki, ale ostatecznie udało się. Asseco Resovia wyrzuca ONICO Warszawa z Top 6!

Skomentuj 0

MVP spotkania w Olsztynie: Robbert Andringa

Gdyby ktoś chciał poczytać relację, to znajdzie ją tu:

Skomentuj 0

Gdańszczanie nie pomogli rywalom, którzy muszą czekać na wynik BBTS-u, by wiedzieć czy utrzymają się w Pluslidze.

Skomentuj 0

Jastrzębianie również zameldowali się w ćwierćfinale. Zostało ostatnie wolne miejsce!

Skomentuj 0

Wypełniona po brzegi Urania obserwowała, jak Indykpol AZS Olsztyn wywalczył sobie awans do ćwierćfinału!

Skomentuj 0

Mamy pierwszą (niedzielną) drużynę pewną miejsca w Top 6! Gratulujemy!

Skomentuj 0

CUPRUM LUBIN - GKS KATOWICE 2:1 (25:18, 25:17, 15:25)

GKS Katowice wraca do gry! Cuprum ma już punkt, dzięki któremu zrównał się w tabeli z Cerrad Czarnymi Radom, jednak rywale mają lepsze ratio setowe. Lubinianie potrzebują zwycięstwa.

Skomentuj 0

W dwóch pierwszych setach w Rzeszowie najlepiej punktującymi zawodnikami byli Thibault Rossard i Jakub Jarosz. Stocznia Szczecin miała jednak trochę problemów w przyjęciu i wygląda na to, że to okazało się kluczem Resovii. W trzecim secie szczecinianie prowadzą 10:7.

Skomentuj 0

Na pozostałych parkietach trwają trzecie sety:

TREFL GDAŃSK - ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ 2:0 (30:28, 25:15, 9:6)

CUPRUM LUBIN - GKS KATOWICE 2:0 (25:18, 25:17, 14:21)

INDYKPOL AZS OLSZTYN - MKS BĘDZIN 2:0 (25:14, 25:17, 14:7)

ASSECO RESOVIA RZESZÓW - STOCZNIA SZCZECIN 2:0 (25:18, 25:21, 6:6)

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - DAFI SPOŁEM KIELCE 2:0 (25:23, 25:16, 13:10)

Skomentuj 0

ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE - BBTS BIELSKO-BIAŁA 1:1 (32:30, 16:25)

Udało się, BBTS walczy i pewnie wygrał drugą partię. W Zawierciu czas na 10-minutową przerwę.

Skomentuj 0

W Olsztynie na parkiecie dzieli i rządzi Jan Hadrava, ale znakomite spotkanie rozgrywają również Robert Andringa (w dwóch setach bezbłędny!) i Jakub Kochanowski. W blokach Indykpol AZS 6:1, w asach 5:2. W szeregach MKS-u Będzin najwięcej punktów zdobył dotychczas Rafael Araujo.

Co ciekawe, atakujący po tym sezonie ma odejść z MKS-u, ale zostanie w Pluslidze.

Skomentuj 0

ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE - BBTS BIELSKO-BIAŁA 1:0 (32:30, 14:20)

Bielszczanie przejęli całkowicie inicjatywę w drugiej partii.

Skomentuj 0

Zajrzyjmy do statystyk meczu Cuprum Lubin - GKS Katowice.

Łukasz Kaczmarek liderem gospodarzy, 60-procentowa skuteczność w ataku i 11 punktów po dwóch setach. Katowiczanie słabsi we wszystkich elementach, w bloku przewaga Cuprum 4:1.

Skomentuj 0

TREFL GDAŃSK - ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ 2:0 (30:28, 25:15)

Gdańszczanie zwieńczyli dzieło, a to oznacza, że bydgoszczanie muszą się oglądać za siebie i na wynik w Zawierciu.

Skomentuj 0

INDYKPOL AZS OLSZTYN - MKS BĘDZIN 2:0 (25:14, 25:17)

ASSECO RESOVIA RZESZÓW - STOCZNIA SZCZECIN 2:0 (25:18, 25:21)

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - DAFI SPOŁEM KIELCE 2:0 (25:23, 25:16)

Solidarnie, wszystkie trzy ekipy niemal równocześnie zdołały wygrać drugie sety w swoich meczach!

Skomentuj 0

Kto zajmie 15. miejsce?

Skomentuj 0

TREFL GDAŃSK - ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ 1:0 (30:28, 19:11)

Tylko początek drugiej odsłony był korzystny dla podopiecznych Jakuba Bednaruka. Mało gościnni są dziś gdańszczanie. Mają już pewne trzecie miejsce i czekają na rywala.

Skomentuj 0

CUPRUM LUBIN - GKS KATOWICE 2:0 (25:18, 25:17)

Lubinianie jako pierwsi wygrali drugą partię. GKS zajmuje aktualnie 10. miejsce i broni się przed Aluronem Virtu Wartą Zawiercie, jeżeli beniaminek wygra, a katowiczanie przegrają, to będą rywalizować o 11. pozycję.

Skomentuj 0

Aktualne wyniki ze wszystkich hal:

TREFL GDAŃSK - ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ 1:0 (30:28, 13:10)

CUPRUM LUBIN - GKS KATOWICE 1:0 (25:18, 24:16)

INDYKPOL AZS OLSZTYN - MKS BĘDZIN 1:0 (25:14, 16:10)

ASSECO RESOVIA RZESZÓW - STOCZNIA SZCZECIN 0:0 (25:18, 19:15)

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - DAFI SPOŁEM KIELCE 1:0 (25:23, 18:11)

ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE - BBTS BIELSKO-BIAŁA 1:0 (32:30)

Skomentuj 0

Chciałoby się powiedzieć... w końcu! W ostatniej akcji zablokowany został Piotr Łukasik.

Skomentuj 0

CUPRUM LUBIN - GKS KATOWICE 1:0 (25:18, 19:13)

Bardzo pewnie grają lubinianie. Ostatnia wygrana w Warszawie uskrzydliła ich na tyle, by wciąż myśleć o zakończeniu sezonu w ósemce.

Skomentuj 0

ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE - BBTS BIELSKO-BIAŁA 0:0 (29:29)

Mecz w Zawierciu sprawia, że opublikowanie wyników tylko po I secie się opóźnia. Kiedy w Lubinie druga partia zmierza ku końcowi, beniaminek zaciekle walczy z broniącym się przed spadkiem BBTS-em.

Skomentuj 0

Czy JW, Resovia i Indykpol AZS wygrają swoje mecze za 3 pkt?

Skomentuj 0

W drugich setach w decydujących o Top 6 meczach prowadzą gospodarze. Jeżeli takie wyniki się utrzymają, to ONICO Warszawa walczyć będzie tylko o 7. miejsce.

Skomentuj 0

TREFL GDAŃSK - ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ 1:0 (30:28)

Bardzo zacięta końcówka w Gdańsku. Łuczniczka przeważała przez ponad połowę seta, by pozwolić się dogonić rywalom. W grze na przewagi lepsi gospodarze. Na swoje barki odpowiedzialność wzięli Mateusz Mika i Damian Schulz.

Skomentuj 0

INDYKPOL AZS OLSZTYN - MKS BĘDZIN 1:0 (25:14)

Zgodnie z powiedzeniem "umiesz liczyć, licz na siebie", pewnie pierwszą partię wygrali olsztynianie, nie oglądając się na to, co dzieje się na innych boiskach. Znakomita zagrywka okazała się kluczowa w tej odsłonie.

Skomentuj 0

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - DAFI SPOŁEM KIELCE 1:0 (25:23)

Pierwza partia również dla gospodarzy w Jastrzębiu. Tu łatwo nie było, kielczanie obronili dwa setbole.

Skomentuj 0

ASSECO RESOVIA RZESZÓW - STOCZNIA SZCZECIN 1:0 (25:18)

Pierwszy set dla gospodarzy, jeszcze dwa pozostały do zdobycia, by zapewnić sobie miejsce w Top 6.

Skomentuj 0

CUPRUM LUBIN - GKS KATOWICE 1:0 (25:18)

Jest pierwszy set w niedzielnych zmaganiach. Trochę błędów, trochę dobrej gry lubinian na skrzydłach. Cuprum ciągle walczy o Top 8. Może wyprzedzić Cerrad Czarnych Radom.

Skomentuj 0

TREFL GDAŃSK - ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ 0:0 (20:19)

Trefl odrobił stratę!

Skomentuj 0

ASSECO RESOVIA RZESZÓW - STOCZNIA SZCZECIN 0:0 (17:12)

Świetna seria Thibault Rossarda w ataku, dzięki czemu gospodarze zdołali odskoczyć nieźle radzącym sobie siatkarzom ze Szczecina.

Skomentuj 0

Ciekawa sytuacja w Kielcach. Po tym, jak zespół opuścił Jakub Wachnik, by grać w Libanie, na boisku jako przyjmujący gra... nominalny libero. Jastrzębski Węgiel prowadzi póki co 17:16.

Skomentuj 0

O szóstkę grają Jastrzębski WęgielIndykpol AZS OlsztynAsseco Resovia Rzeszów - jeśli wszystkie te drużyny wygrają swoje mecze za trzy punkty, to zagrają o medale!

Walkę o uniknięcie spadku toczą Łuczniczka Bydgoszcz i BBTS Bielsko-Biała.

Skomentuj 0

Niestety mecze nie rozpoczęły się dokładnie o tej samej porze, te telewizyjne ruszyły nieco później, ale tak na razie prezentuje się sytuacja:

TREFL GDAŃSK - ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ 0:0 (12:15)

CUPRUM LUBIN - GKS KATOWICE 0:0 (14:12)

INDYKPOL AZS OLSZTYN - MKS BĘDZIN 0:0 (8:4)

ASSECO RESOVIA RZESZÓW - STOCZNIA SZCZECIN 0:0 (12:12)

JASTRZĘBSK WĘGIEL - DAFI SPOŁEM KIELCE 0:0 (13:10)

ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE - BBTS BIELSKO-BIAŁA 0:0 (7:3)

Skomentuj 0

ASSECO RESOVIA RZESZÓW - STOCZNIA SZCZECIN 0:0 (8:9)

Wyrównana walka na razie trwa w Rzeszowie.

Skomentuj 0

Na koniec składy meczu w Jastrzębiu-Zdroju:

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Sobala, Quiroga, Kampa, Oliva, Kosok, Popiwczak (libero)

Dafi Społem Kielce: Dokić, Łapszyński, Stępień, Biniek, Morozow, Nałobin, Czunkiewicz (libero)

Skomentuj 0

Składy telewizyjnego meczu w Zawierciu:

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Pająk, Żuk, Zajder, Bociek, de Leon, Smith, Koga (libero)

BBTS Bielsko-Biała: Peacock, Cedzyński, Łukasik, Krikun, Tarasow, Gaca, Jaglarski (libero)

Skomentuj 0

TREFL GDAŃSK - ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ 0:0 (5:8)

Dobra gra Pawła Gryca i skuteczna zagrywka, to na razie recepta Łuczniczki.

Skomentuj 0

Składy meczu w Lubinie (gdzie jest już wynik 7:6):

Cuprum: Gorzkiewicz, Kaczmarek, Gunia, Pupart, Taht, Hain, Kryś (libero)

GKS: Komenda, Butryn, Kapelus, Sobański, Kohut, Pietraszko, Mariański (libero)

Skomentuj 0

Składy meczu w Rzeszowie:

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Rossard, Śliwka, Chinenyeze, Dryja, Masłowski (libero)

Stocznia Szczecin: Gałązka, Malinowski, Ruciak, Wika, Tervaportti, Gawryszewski, Mihułka (libero)

Skomentuj 0

Składy meczu w Gdańsku:

Trefl: Grzyb, Sanders, Jakubiszak, Schulz, Niemiec, Mika, Olenderek (libero)

Łuczniczka: Goas, Gryc, Filipiak, Gorchaniuk, Sacharewicz, Akala, Kowalski (libero)

Skomentuj 0

Znamy już składy na mecz w Olsztynie!

Indykpol AZS Olsztyn: Pliński, Hadrava, Kochanowski, Rousseaux, Woicki, Andringa, Żurek (libero)

MKS Będzin: Waliński, Seif, Grzechnik, Ratajczak, Araujo, Peszko, Potera (libero)

Skomentuj 0

Oprócz multilive ze wszystkich sześciu boisk, proponujemy dwie bardziej szczegółowe relacje z Olsztyna i Rzeszowa!

Indykpol AZS Olsztyn - MKS Będzin ->KLIK

Asseco Resovia Rzeszów - Stocznia Szczecin ->KLIK

Skomentuj 0

Skomentuj 0

Skomentuj 0

O co tak właściwie gra toczy się w niedzielę? Które mecze są najbardziej istotne? Odpowiedź w naszej krótkiej zapowiedzi.