Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koniec długiej i wielkiej kariery Aleksandry Jagieło

Czwartkowy mecz BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała i Polskiego Cukru Muszynianki był ostatnim spotkaniem w karierze Aleksandry Jagieło. Dwukrotna mistrzyni Europy kończy z siatkówką w wieku 37 lat.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Materiały prasowe / BKS Profi Credit Bielsko-Biała / Na zdjęciu: Aleksandra Jagieło

- Dziś to był mój ostatni mecz w karierze. Nie udało się zrealizować jednego marzenia sportowego. Mówię o wyjeździe na igrzyska olimpijskie. Mogę jednak powiedzieć, że jestem spełnioną zawodniczką. Miałam dużo szczęścia przez całą karierę. Myślę jednak, że było to też konsekwencją ciężkiej pracy. Cieszę się, że w ten sposób mogłam przeżyć to swoje siatkarskie życie - mówiła Aleksandra Jagieło po ostatnim w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet meczu BKS Profi Credit Bielsko-Biała (3:0 z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna i zajęcie 7. miejsca na koniec sezonu).

Słynna przyjmująca dodała, że spodziewa się drugiego dziecka i zakończenie tego sezonu to najlepszy moment, by ostatecznie zawiesić buty na kołku. Jagieło z pewnością chciała pożegnać się ze sportem w najlepszym możliwym stylu, ale bielski BKS, do którego trafiła przed rokiem z Chemika Police, przez cały sezon przeplatał dobre występy z tymi zdecydowanie słabszymi (11 zwycięstw i 15 porażek w fazie zasadniczej). To starczyło jedynie na walkę o siódme miejsce w ligowej tabeli.  

Aleksandra Jagieło odchodzi jako jedna z najwybitniejszych postaci polskiej siatkówki kobiet i współautorka jej największych sukcesów. Pod panieńskim nazwiskiem Przybysz sięgała w 2003 i 2005 roku po mistrzostwo Europy wraz z kadrą prowadzoną przez śp. Andrzeja Niemczyka. W 2009 roku, już za kadencji Jerzego Matlaka, zdobyła także brąz czempionatu Starego Kontynentu. Po raz ostatni w biało-czerwonych barwach wystąpiła w styczniu 2016 roku, podczas nieudanych dla Polek kwalifikacji olimpijskich w Ankarze.

Jagieło to także postać wybitna na polu ligowym. Ma na swoim koncie aż 11 medali mistrzostwo Polski, w tym aż osiem złotych (trzy ostatnie zostały wywalczone w barwach Chemika Police), cztery Puchary Polski i trzy Superpuchary. W 2013 roku dokonała historycznego czynu wraz z Muszynianką Muszyna, zdobywając Puchar CEV. Swoją zawodową karierę zaczynała w 1996 roku od BKS-u Bielsko-Biała i tam też ją skończyła, w międzyczasie grając i święcąc triumfy z klubach z Muszyny, Polic oraz we włoskim Rebbechi River Volley Piacenza (2004-2007).

ZOBACZ WIDEO Vital Heynen o Bartoszu Kurku. "To prawdopodobnie najbardziej zmotywowany zawodnik"

Czy Aleksandrze Jagieło należy się oficjalne podziękowanie z inicjatywy PZPS za lata kariery?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
PAP

Komentarze (2):

 • Małgorzata Zgłoś komentarz
  Dla zawodnika przychodzi taki moment, dla mnie kibica pani Oli również. Mogę tylko podziękować, za te wszystkie wspaniałe chwile, za profesjonalizm i miłość do tego czym przez ostatnie
  Czytaj całość
  lata pani Ola się zajmowała. Życzę wszystkiego dobrego i sukcesów w kolejnym rozdziale życia. Mnie jako kibicce siatkówki pozostaje tylko nadzieja, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy panią Aleksandrę w pracy przy siatkówce. Jak widać PZPS ma obecnie inne preferencje jeśli chodzi o działaczy, ale nic nie trwa wiecznie i mam nadzieję, że przyszły zarząd mojej ukochanej dyscypliny będzie korzystał z wiedzy i doświadczenia tych dla których siatkówka była i jest wielką miłością. Jeszcze raz bardzo dziękuję pani Oli Jagiełło za to co dała naszej reprezentacji i rozgrywkom ligowym.
  • fakiewicz Zgłoś komentarz
   Najwyższa pora... czas wnuki bawić.......
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×