Liga Narodów Kobiet: regionalny wróg postraszył Holandię

Nie ma już reprezentacji z kompletem punktów w Lidze Narodów Kobiet. Holandia straciła pierwsze "oczko" w wygranym 3:2 meczu z Belgią.

Nicole Koolhaas i Maret Balkestein-Grothues Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Nicole Koolhaas i Maret Balkestein-Grothues
Holenderki były po pierwszym tygodniu rywalizacji w Lidze Narodów jedyną bezbłędną reprezentacją. Na początek drugiego turnieju Pomarańczowe zgubiły "oczko", a niewiele brakowało, żeby zeszły z boiska pokonane po prestiżowym meczu z Belgijkami. W czwartym secie Holandia zwyciężyła dopiero na przewagi. Później poszła za ciosem w tie-breaku. Wygrana 3:2 to ósma z rzędu Holenderek w rywalizacji z regionalnym wrogiem. Najwięcej 28 punktów dla Belgii zdobyła znana z polskich boisk Kaja Grobelna.

W środę Holandia rozegra dobrze zapowiadające się spotkanie z Amerykankami. Reprezentantki USA nie zmęczyły się równie długim pojedynkiem jak Pomarańczowe i pokonały 3:0 Japonię.

W tym wieku tylko cztery z 16 meczów Rosjanek z Włoszkami zakończyły się wynikiem 3:0 dla którejś ze stron. Do jednego z takich gładkich zwycięstw doszło we wtorek. Drużyna ze wschodu była lepsza od przeciwnika z Półwyspu Apenińskiego w każdym elemencie. Najwięcej punktów zdobyła Irina Woronkowa. Jej imienniczka Fetisowa siedem razy zatrzymała Włoszkę na siatce i była to dwa razy większa liczba bloków niż wszystkich pozostałych Rosjanek razem wziętych. Cała drużyna przeskoczyła zgodnie z planem do górnej połowy tabeli Ligi Narodów, a Włoszki z jednym punktem zostają blisko dna.

Drugi mecz grupy 6 rozpoczął się dobrze dla reprezentantek Niemiec, które wygrały pierwszego seta z Koreą Południową. Azjatki szybko odwróciły układ sił na boisku i co za tym idzie wynik na 3:1. Im dłużej trwała konfrontacja, tym większa rysowała się przewaga gospodyń. Tradycyjnie już liderką swojego zespołu była Yeon-Koung Kim, która zdobyła 29 punktów.