Liga Narodów Kobiet: kurs na Europę. Rywalki patrzą na Polki z góry tabeli

Tydzień temu wszystkie reprezentacje rywalizowały w Azji. Połowa z nich przeniosła się do Europy. Polki spotkają się w Holandii z drużynami będącymi w górnej połowie tabeli Ligi Narodów.

reprezentacja Polski siatkarek Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek
Pierwszym przeciwnikiem Biało-Czerwonych w Apeldoorn będzie reprezentacja Holandii. Następnie spotkają się one z Brazylijkami i Koreankami. Wszystkie te drużyny patrzą na Polki z góry tabeli, co nie skazuje ich jednak z góry na pożarcie. W poprzednim turnieju podopieczne Jacka Nawrockiego pokonały będące wówczas w czołówce Chinki, a generalnie wywalczyły trzy z możliwych dziewięciu punktów. O jeden więcej niż w pierwszym tygodniu rywalizacji. Polki chciałyby ponownie poprawić swój wynik. Największe zainteresowanie skoncentruje na sobie Malwina Smarzek, o której skuteczności mogą na razie pomarzyć atakujące z innych krajów. Dobrze zapowiadał się jej pojedynek z Yeon-Koung Kim, jednak koreańska gwiazda ma opuścić najbliższe mecze.

Liderem jest kadra USA i jeżeli w najbliższych dniach nie przeżyje nagłego załamania formy, nie powinna mieć problemu z pozostaniem na szczycie tabeli. Amerykanki spotkają się w Bangkoku z Tajkami, Dominikankami i Niemkami. Wszystkie te drużyny są w dolnej połowie stawki, natomiast liderki przyleciały do Tajlandii po pięciu zwycięstwach z rzędu.

Spośród wszystkich pojedynków najlepiej zapowiada się mecz Serbek z Turczynkami. Dojdzie do niego w czwartek. Obie drużyny mają bilans pięć zwycięstw i jedna porażka. Za zespołem z Bałkanów będzie przemawiać atut własnej hali, ponieważ będzie gospodarzem turnieju w Kraljevie. Ponadto w ostatnich latach przeciwnik znad Bosforu był dla niego wygodny. Przegrał z nim ostatnio 9 sierpnia 2014 roku w dramatycznym tie-breaku zakończonym wynikiem 15:17. Później zwyciężył w ośmiu kolejnych pojedynkach z Turczynkami.

Bez choćby punktu po sześciu kolejkach jest tylko Argentyna. Dotychczas najgorsza drużyna Ligi Narodów będzie rywalizować w Hong Kongu z Włoszkami, Chinkami oraz Japonkami. Czas na mobilizację siatkarek z Ameryki Południowej wbrew historii najnowszej i tej trochę dalszej. Argentynki mają fatalny bilans ze wszystkimi swoimi rywalkami. W tej dekadzie potrafiły pokonać jedynie Chinki, a było to 11 miesięcy temu w ramach Montreux Volley Masters.

Wtorek w Lidze Narodów Kobiet:

10:05, Niemcy - USA (grupa 11)
12:00, Japonia - Włochy (grupa 12)
13:05, Tajlandia - Dominikana (grupa 11)
14:30, Chiny - Argentyna (grupa 12)
16:30, Korea Południowa - Brazylia (grupa 9)

17:00, Turcja - Rosja (grupa 10)
19:30, Holandia - Korea Południowa (grupa 9)
20:00, Belgia - Serbia (grupa 10)

Czwartek w Lidze Narodów Kobiet:

10:05, Dominikana - Niemcy (grupa 11) 12:00, Japonia - Argentyna (grupa 12) 13:05, Tajlandia - USA (grupa 11) 14:30, Chiny - Włochy (grupa 12) 16:30, Korea Południowa - Polska (grupa 9) 17:00, Rosja - Belgia (grupa 10) 19:30, Holandia - Brazylia (grupa 9) 20:00, Turcja - Serbia (grupa 10)