Liga Narodów: z tej porażki można wyciągnąć pozytywy. Oceny Polaków po meczu z Niemcami według portalu WP SportoweFakty

Porażka z Niemcami (1:3) była dla Biało-Czerwonych pierwszym niepowodzeniem w tegorocznej Lidze Narodów. Kilku siatkarzy wypadło słabo, ale dwóch zaprezentowało bardzo dobry poziom. Zobacz zatem oceny WP SportoweFakty po starciu z Niemcami.

Szymon Łożyński

Zimny prysznic

Na 5 zwycięstwach z rzędu skończyła się na razie seria zwycięstw Biało-Czerwonych w tegorocznej Lidze Narodowej. Polaków przełamali Niemcy, byli podopieczni Vitala Heynena.

We wcześniejszych spotkaniach nasi zachodni sąsiedzi nie błyszczeli, ale przeciwko byłemu trenerowi, zagrali kapitalny mecz, zwłaszcza ich rozgrywający Lukas Kampa.

W dwóch pierwszych odsłonach nasi zachodni sąsiedzi pokonali Polaków głównie w polu zagrywki i bloku. Później Biało-Czerwoni, po kilku zmianach Vitala Heynena, wrócili do gry. Byli blisko doprowadzenia do tie-breaka, ale ostatecznie po przegranej na przewagi w czwartym secie, musieli uznać wyższość rywali 1:3.

Kto zawiódł, a kto daje nadzieję, że Polacy szybko wrócą na zwycięską ścieżkę? Czas na oceny WP SportoweFakty.

Czy Michał Kubiak był najlepszym Polakiem w starciu z Niemcami?