Liga Narodów Kobiet: lider nie ma litości. Amerykanki rozbiły Rosjanki

Reprezentacja USA zwyciężyła 3:0 z Rosją i powiększyła przewagę nad wiceliderem Ligi Narodów. Brazylia zgubiła bowiem punkt w wygranym 3:2 meczu z Chinkami.

Reprezentacja USA siatkarek Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja USA siatkarek
Amerykanki prowadzą w Lidze Narodów z bilansem: dziewięć zwycięstw i jedna porażka. Nie zamierzają hamować, a styl w jakim pokonały reprezentację Rosji, był imponujący. Ekipa ze wschodu Europy nie przekroczyła w żadnym secie granicy 20 punktów, nie górowała nad liderem w żadnym elemencie. Czterema skutecznymi blokami popisała się w tym spotkaniu Andrea Drews, a najwięcej punktów - 16 zdobyła Michelle Bartsch.

Reprezentacja USA powiększyła przewagę nad wiceliderem Brazylią, która co prawda odniosła dziewiąte zwycięstwo z rzędu, ale w wygranym 3:2 meczu z Chinkami zgubiła punkt. Azjatki wywarły dużą presję na Brazylijkach. Lepiej atakowały, blokowały i serwowały, a ich liderka Ting Zhu zdobyła 33 punkty. To nie wystarczyło do przerwania passy rywalek. Już w środę hitowe starcie Brazylii z USA.

Turniej w tajskim Nakhon Ratchasrima można nazwać małymi "mistrzostwami Azji". Dobrze rozpoczęła je Turcja, która zwyciężyła 3:1 z Japonią. Do trzeciego z rzędu zwycięstwa z wygodnym przeciwnikiem poprowadziła drużynę znad Bosforu Meryem Boz. Komplet punktów zdobyła również Korea Południowa po początkowo jednostronnym, a w końcówce zaciętym pojedynku z Tajlandią. Zwycięstwo 3:1 zapewniła sobie w walce na przewagi w czwartym secie. Koreanki miały olbrzymią przewagę 14:3 w blokach, a połowa z nich była dziełem Hyo Jin Yang.