WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wielkie odliczanie: 22 dni do Mistrzostw Świata 2018

Polscy siatkarze rozpoczęli serię meczów kontrolnych przed MŚ 2018. W pierwszym z nich pokonali 3:1 Kamerun. Również Rosjanie, główni faworyci imprezy, rozegrali spotkania towarzyskie.
Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
WP SportoweFakty / Olga Król / Na zdjęciu: siatkarska reprezentacja Polski

Polscy siatkarze rozegrali w hali MOSiR Ostrowiec Świętokrzyski pierwszy z dwóch zaplanowanych sparingów pomiędzy reprezentacjami Polski i Kamerunu. Obydwie drużyny to uczestnicy zbliżających się mistrzostw świata. Spotkanie odbyło się bez udziału publiczności, a Polacy wygrali po czterosetowej walce. W sobotę odbędzie się mecz, który będą już mogli zobaczyć kibice.

Z kolei Rosjanie rozegrali w Warnie dwa mecze towarzyskie z reprezentacją Bułgarii, współgospodarzem tegorocznych mistrzostw świata. Trener Siergiej Szlapnikow nie zabrał na to zgrupowanie podstawowych graczy Sbornej. Dmitrij Muserski, Maksim Michajłow, Dmitrij Wołkow, czy Artiom Wolwicz przygotowują się do mistrzostw świata w indywidualnym trybie i dołączą do zespołu na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W Warnie zagrali za to powracający do zespołu Siergiej Grankin, Aleksander Butko i Aleksiej Wierbow.

W obu meczach trenerzy rotowali mocno składem, zwłaszcza Rosjanie, w których szeregach wystąpił nawet Nikołaj Pawłow, przebywający w Bułgarii na przedsezonowym zgrupowaniu z Lokomotiwem Nowosybirsk. Przypominamy, że trenerem nowego klubu Fabiana Drzyzgi jest trener bułgarskiej kadry Plamen Konstantinow.

ZOBACZ WIDEO Trudne dzieciństwo Sofii Ennaoui. "Samotna matka z dwójką dzieci nie ma łatwo"

Pawłow zagrał na pozycji atakującego w meczach z Bułgarią nieprzypadkowo. Gracz nie jest w tym sezonie powołany do reprezentacji, ale musiał zastąpić w niej na czas pobytu w Warnie Pawła Krugłowa. Siatkarz ten doznał kontuzji i ma nikłe szanse na udział w mistrzostwach świata. W tej sytuacji zmiennikiem Maksyma Michajłowa prawie na pewno będzie Wiktor Poletajew.

Wynik 1. meczu towarzyskiego Rosja - Bułgaria 2:3 (25:23, 23:25, 25:21, 16:25, 7:15)

Rosja: Grankin 3, Własow 9, Karpuchow 13, Bierieżko 5, Poletajew 8, Kurkajew 11, Wierbow (l), Kabeszow, Rodiczew, Ursow, Butko, Filipow, Pawłow

Bułgaria: Seganow 1, Uczikow 7, Skrimow 6, Bratojew 6, Nikołow 10, Josifow 6, Salparow (l)

Wynik 2. meczu towarzyskiego Rosja - Bułgaria 3:1 (25:23, 23:25, 25:22, 25:18)

Rosja: Grankin, Kurkajew 17, Pawłow 7, Karpuchow 9, Bierieżko 10, Własow 15, Wierbow (l) Kabeszow, Butko, Poletajew, Ursow, Filipow

Bułgaria: Seganow 3, Gradinarow 14, N. Penczew 1, Bratojew 13, Josifow 5, Grozdanow 1, Iwanow (l)

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Rosjanie są głównymi faworytami MŚ 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
sportal.bg, rosyjskie media

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×