KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Oficjalnie: Bank Pocztowy sponsorem tytularnym Pałacu Bydgoszcz

Od kolejnego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet zespół znad Brdy będzie występował jako Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Tym samym bank wraca do sponsorowania bydgoskiej siatkówki po 16 latach przerwy.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
siatkarki Pałacu Bydgoszcz WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: siatkarki Pałacu Bydgoszcz
W czerwcu tego roku Pałac Bydgoszcz i Bank Pocztowy podpisały list intencyjny, którego finałem miało być zawarcie umowy sponsoringowej na dwa kolejne sezony Ligi Siatkówki Kobiet. Do szczęśliwego finału rozmów doszło 5 września, kiedy podczas konferencji prasowej uroczyście ogłoszono nowego sponsora tytularnego zespołu bydgoskich siatkarek. Klub zadbał o to, by przekaz poszedł w całą siatkarską Polskę. Na oficjalnie ogłoszenie umowy z Bankiem Pocztowym (należącego w 75 procentach do Poczty Polskiej, spółki Skarbu Państwa) zaproszono Ryszarda Czarneckiego, wiceprezesa PZPS i posła Prawa i Sprawiedliwości, Piotra Króla.

- Dzisiejszą umowę chcę dedykować prezesowi Waldemarowi Saganowi, który przez całe lata tworzył klub i był jego główną siłą. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia, bo pan Waldemar w naszym środowisku zawsze był niezwykle ceniony, ze względu na swój profesjonalizm i niezwykłą skromność - wspominał byłego prezesa Pałacu poseł Król. Natomiast obecny prezes klubu Piotr Makowski zdradził ważną informację dotyczącą przyszłego kształtu sztabu szkoleniowego. - Nowy sezon to będą nowe wyzwania, chcemy stawiać na wychowanki, których mamy w klubie kilka. Dodatkowo liczę też na wsparcie Izy Bełcik, z którą prowadzimy rozmowy i zastanawiamy się, nad jej rolą w naszym klubie - powiedział. Izabela Bełcik, która po sezonie 2017/2018 zakończyła karierę siatkarską, jest prywatnie partnerką Piotra Mateli, obecnego szkoleniowca Pałacanek.

- Bank Pocztowy wraca do współpracy z klubem po 16 latach, chce wrócić do tradycji i dawnych sukcesów bydgoskiej siatkówki. Wierzymy w to, że klub ma ogromny potencjał, który wykorzysta. Cieszy nas także fakt, że wspierając klub doskonale pracujący z młodzieżą, wspieramy także pośrednio reprezentację Polski. Chcemy, marzymy, by polskie siatkarki nawiązały za jakiś czas do wielkich osiągnięć "Złotek" trenera Andrzeja Niemczyka. Wierzymy, że jest to możliwe - wyrażał swoje nadzieje członek zarządu Banku Pocztowego Paweł Kopeć.

Drużyna Pałacu wciąż jest kompletowana, póki co w przedsezonowych treningach brały udział siatkarki z juniorskiej kadry klubu, a także testowana Patrycja Polak, która ma już bydgoski Pałac w swoim siatkarskim CV. Jak informuje klubowy portal, do listopadowego rozpoczęcia nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet Pałacanki będą trenowały na własnych obiektach, a we wrześniu rozegrają trzy turnieje towarzyskie: w Poznaniu, Świeciu i Bobolicach, gdzie w dniach od 5 do 7 października odbędzie się Energa Cup. Bydgoski klub zainauguruje rozgrywki LSK wyjazdowym meczem z ŁKS-em Commercecon Łódź (3 listopada), tydzień później pokażą się przed własną publicznością w starciu z Chemikiem Police.

Kadra Pałacu Bydgoszcz na sezon 2018/2019:

Rozgrywające: Małgorzata Andersohn, Magdalena Mazurek.

Atakująca: Tamara Gałucha.

Przyjmujące:
Monika Fedusio, Ewelina Krzywicka, Joanna Kuligowska.

Środkowe:
Kinga Różyńska, Marta Ziółkowska, Natalia Misiuna.

Libero:
Monika Jagła, Maja Pahor.

ZOBACZ WIDEO Krzysztof Piątek zdradził, jak został przyjęty w reprezentacji. "Mogę się wiele nauczyć"
Czy nowy sponsor pomoże Pałacowi Bydgoszcz podnieść poziom drużyny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
lsk.plps.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×