MŚ 2018. Chińczycy postraszyli Kanadyjczyków

Reprezentacja Kanady poradziła sobie z Chinami, ale straciła przy tym seta. Zespół Stephane'a Antigi ma już na koncie trzy zwycięstwa w grupie B.

Dominika Pawlik
Reprezentacja Kanady mężczyzn Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Kanady mężczyzn
Kanadyjczycy mieli okazję zainkasować komplet punktów w starciu z Chinami i tym samym objąć prowadzenie w grupie po trzech seriach spotkań. I choć byli zdecydowanymi faworytami potyczki, nie mieli wcale łatwej przeprawy.

Głównym aktorem premierowej partii sobotniego widowiska okazał się być John Perrin. Przyjmujący zdobył aż dziewięć punktów i rywale mieli spore problemy, żeby go zatrzymać. Kanadyjczycy utrzymywali inicjatywę i bez większych problemów wygrali seta do 22.

W kolejnym niewiele się zmieniło, wszystko było pod kontrolą drużyny z Ameryki Północnej, choć większą przewagę zbudowali dopiero po dobrej serii na zagrywce, najpierw wspomnianego Perrina, a następnie Sharone Vernona-Evansa. Atakujący ONICO Warszawa uaktywnił się na prawym skrzydle i pomógł Kanadzie objąć prowadzenie 2:0.

Wydawało się, że skończy się na trzech setach, jednak Chińczycy wyciągnęli wnioski po poprzednich partiach. Zaczęli grać pewniej, unikali błędów i lepiej ustawiali blok. Udało im się objąć prowadzenie i choć przeciwnicy byli o krok od wyrównania, Chuan Jiang i Libin Liu radzili sobie zbyt dobrze w ofensywie. Dość niespodziewanie reprezentacja Kanady straciła pierwszego seta na mistrzostwach.

Czwarta partia była pełna walki, Chińczycy starali się iść za ciosem, ale za brakło im chłodnej głowy w końcówce. Pierwszą okazję na zakończenie spotkania wykorzystali Kanadyjczycy i zainkasowali trzy punkty.

Kadra Raula Lozano wciąż czeka na premierowe zwycięstwo na mistrzostwach.

Kanada - Chiny 3:1 (25:22, 25:19, 21:25, 25:23)

Kanada: Perrin, Hoag, Blankenau, Vernon-Evans, Vandoorn, Vigrass, Marshall (libero) oraz Maar, Derocco, Bann (libero), Szwarc.

Chiny: Jiang, Mao, Ji, Chen, Liu, Rao, Tong (libero) oraz Zhang, Du