MŚ 2018. Zobacz miejsce Polaków w tabeli po I fazie

Reprezentacja Polski potrzebowała jednego punktu, by zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie D i dobrą pozycję wyjściową przed kolejną fazą. Tak też się stało, Biało-Czerwoni pokonali Bułgarię 3:1.

Dominika Pawlik
radość Polaków ze zdobytego punktu w meczu grupy D mistrzostw świata siatkarzy z Bułgarią w Warnie PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: radość Polaków ze zdobytego punktu w meczu grupy D mistrzostw świata siatkarzy z Bułgarią w Warnie
Reprezentacja Polski w starciach z Kubą, Portoryko, Finlandią i Iranem straciła tylko dwa sety. Sytuacja Biało-Czerwonych była wyśmienita, bowiem mieli wszystko w swoich rękach i nie musieli oglądać się na inne wyniki.

W ostatnim grupowym starciu, w którym mierzyli się z gospodarzami, czyli Bułgarią, potrzebowali tylko punktu (dwóch wygranych setów), by zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie.

Spotkanie z Bułgarami nie było łatwe dla Polaków, bo rywale, przez to, że Irańczycy pokonali Finów, mieli o co walczyć. Ich celem było zdobycie drugiego miejsca w grupie, co mogło się udać w przypadku zwycięstwa.

Ostatecznie jednak w spotkaniu lepsi okazali się Biało-Czerwoni, zwyciężając w czterech setach i kończąc zmagania w fazie I bez porażki i z zaledwie trzema przegranymi setami.