WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

MŚ 2018: oni zmazali uśmiech z twarzy kibiców gospodarzy. Oceny Polaków za mecz z Bułgarią

Polscy siatkarze zwycięstwem zakończyli pierwszą rundę mistrzostw świata w Warnie. W ostatnim spotkaniu tej fazy pokonali Bułgarów w czterech setach. Zobacz, jak oceniliśmy występ naszych zawodników.
Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki

Rozgrywający:

Fabian Drzyzga - 4

Kilka razy zaskoczył rywali (i nas) niekonwencjonalnymi zagraniami. Jak każdemu w naszym zespole zdarzały mu się chwile słabości, ale i tak było to jedno z lepszych spotkań rozgrywającego reprezentacji Polski na tym turnieju. Bułgarski blok nie zawsze nadążał za piłką.

Grzegorz Łomacz - bez oceny

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie
Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Najlepszym zawodnikiem w spotkaniu z Bułgarią był:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (7):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • skandal10 0
  To prawda. Konar jest kompletnie bez formy. Kaczmarek został w domu, a może jednak by pomógł. W tych meczach widać też, że młodość to odwaga! Tak jak kiedyś Bieniu gdy wchodził do kadry, też przeciwko Brazylii nie miał respektu.
  Mimo wszystko wierzę, że jakiś medal jest w naszym zasięgu, bo pozostałe ekipy też mają swoje za uszami. Co prawda Włosi błyszczą na tle dużo słabszych, ale np. Rosjanie ... byłem pewny ich formy, a tu nie do końca jest tak pięknie. Amerykanie też się z Serbią męczyli. Każdy ma jakieś słabości.
  Jeśli nasza zagrywka będzie hulać to wszystko jest możliwe!
  Kris59 Powiem tak. Mit o wysokiej formie i długiej ławce szybko pryśnie jak przyjdzie im grać z potentatami a nie z ogórkami. Francja i Serbia zweryfikują nasze medalowe aspiracje. A co do składu. Po co trzech atakujących? Bo Konarski jest jeszcze słabszy od Kurka i powinien zostać w domu. Lepiej było wziąść piatego doświadczonego przyjmującego bo Szalpuk juz jest rozpisany i obawiam się,że będzie grał już tylko gorzej a o Śliwce czy Kwolku lepiej nie mówić bo to na dziś nie są gracze na wielkie granie. Rozczarowywuje też Zatroski. Mimo udanego wystepu w grupie, zreszta wyjątkowo słabej, nadal uważam,że medal jest mglista perspektywą.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Kris59 0
  Powiem tak. Mit o wysokiej formie i długiej ławce szybko pryśnie jak przyjdzie im grać z potentatami a nie z ogórkami. Francja i Serbia zweryfikują nasze medalowe aspiracje. A co do składu. Po co trzech atakujących? Bo Konarski jest jeszcze słabszy od Kurka i powinien zostać w domu. Lepiej było wziąść piatego doświadczonego przyjmującego bo Szalpuk juz jest rozpisany i obawiam się,że będzie grał już tylko gorzej a o Śliwce czy Kwolku lepiej nie mówić bo to na dziś nie są gracze na wielkie granie. Rozczarowywuje też Zatroski.
  Mimo udanego wystepu w grupie, zreszta wyjątkowo słabej, nadal uważam,że medal jest mglista perspektywą.
  skandal10 A ja dodam. Bartek Kurek - Jeździec bez głowy. Albo kiwa gdy powinien walić mocno, albo wali mocno prosto w blok w momencie gdy mógłby kiwnąć. Jedyne co poprawił Kurek to zagrywka (na razie, zobaczymy czy to na stałe). Szalpuk gra dużo bardziej "inteligentnie" dużo więcej widzi. Wczoraj trochę słabiej. Nowakowski - hmm jeden do dziesięciu (dziesięć baboli, jeden soczysty atak, no i 10 na 10 beznadziejnych zagrywek) Wiem, że wszyscy z zachwytu pieją nad grą Kubiaka, ale mnie jego sposób zachowania drażni. Pcha się tam gdzie stoi inny zawodnik i chce odbierać za wszystkich często przeszkadzając, jego "waleczność" często wytrąca zawodników z koncentracji. W ataku jest cienki, choć skończył dwie ostatnie piłki w ostatnich dwóch meczach. Zator też tak na 4, ale za niego nie ma kto grać. Środkowi - wszyscy - świetni. Szkoda, że więcej nie gra Szulc, bo jest w formie.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • skandal10 0
  A ja dodam. Bartek Kurek - Jeździec bez głowy. Albo kiwa gdy powinien walić mocno, albo wali mocno prosto w blok w momencie gdy mógłby kiwnąć. Jedyne co poprawił Kurek to zagrywka (na razie, zobaczymy czy to na stałe).
  Szalpuk gra dużo bardziej "inteligentnie" dużo więcej widzi. Wczoraj trochę słabiej.
  Nowakowski - hmm jeden do dziesięciu (dziesięć baboli, jeden soczysty atak, no i 10 na 10 beznadziejnych zagrywek)
  Wiem, że wszyscy z zachwytu pieją nad grą Kubiaka, ale mnie jego sposób zachowania drażni. Pcha się tam gdzie stoi inny zawodnik i chce odbierać za wszystkich często przeszkadzając, jego "waleczność" często wytrąca zawodników z koncentracji. W ataku jest cienki, choć skończył dwie ostatnie piłki w ostatnich dwóch meczach.
  Zator też tak na 4, ale za niego nie ma kto grać.
  Środkowi - wszyscy - świetni.
  Szkoda, że więcej nie gra Szulc, bo jest w formie.
  Kris59 Niestety ale oceny dla niektórych siatkarzy zawyżone. Powinno być tak: Szalpuk - 3; Nowakowski - 3; Kubiak - 4; Zatroski - 3,5.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)