MŚ 2018. "Niewiarygodny Kurek zaprowadził Polskę do finału". Światowe media po półfinale mundialu

Kuba Cimoszko
Bartosz Kurek podczas ataku

"b92": Niewiarygodny Kurek zaprowadził Polskę do finału. Serbia z USA o brąz!

"Siatkarze Polski wygrali w pięciu setach ze Stanami Zjednoczonymi w drugim półfinale mistrzostw świata we Włoszech i Bułgarii" - informuje serbska telewizja "b92".

"Polacy lepiej rozpoczęli spotkanie i wygrali pierwszego seta, lecz następne dwa padły łupem USA i wydawało się, że Serbia po raz trzeci w tym turnieju zagra przeciwko mistrzom świata. Ale ci okazali się na tyle silni psychicznie, by wygrać czwarty set i całkowicie zdominować piątą partię" - zauważyli bałkańscy dziennikarze, którzy także wyróżnili naszych dwóch filarów. "Prowadzeni przez Kurka i Kubiaka Polacy zagrali świetny piąty set, wygrywając go ostatecznie 15:11. Najskuteczniejszy w zwycięskiej drużynie był ten pierwszy, zdobywając aż 29 punktów" - nadmienili.

Czy Polska obroni tytuł mistrzów świata?

Polub Siatkówkę na Facebooku
volleymob.com / RTV b92 / Globo / Dnevnik / La Gazzetta dello Sport
Komentarze (76)
  • sa-sza Zgłoś komentarz
    Gdzie sa teraz ci wszyscy paskudni hejterzy, ktorzy mowili ze cudem wslizgnelismy sie do Final Six i "dostaniemy lanie" z kazdym? Ze nasi zawodnicy sa zerem? Ogromny szacunek dla
    Czytaj całość
    druzyny, na ktora nikt nie stawial i ktora niedawno dopiero sie uformowala. Polska potega siatkowki czy to sie komus podoba czy nie :) chude lata kazdemu moga sie zdarzyć, wazne ze mamy potencjal i Wielkiego Ducha
    • Ksawery Darnowski Zgłoś komentarz
      Ktoś powiedział, że jak wygramy półfinał z USA to zostaniemy mistrzami świata. Może to być prawda. Kto wie, czy mecz z Brazylią nie będzie dla polskich siatkarzy nawet łatwiejszy od
      tego z USA.
        Jednego można być pewien: Morawiecki i Duda za chwilę pośpieszą z gratulacjami. Albo już to zrobili.
        • Vacek Zgłoś komentarz
          A ja chciałem tylko dodać,że Pan Prezes Kaczyński to jest bardzo porządny człowiek
          • indi Zgłoś komentarz
            Szacunek za walkę ! Niech piłkarze nożni biorą z ręcznych przykład . Super!
            • Piotr Barlik Zgłoś komentarz
              Z radości po wygranej z kowbojami myślałem, że głową sufit rozwalę. Szacun Panowie za walkę, wytrwałość i charakter. Dla mnie jesteście już mistrzami świata, a Bartek i Michał to
              są takie petardy, że ich "patrioty" to pikusie. Życzę Wam zdrowia.
              • Albin Siwek Zgłoś komentarz
                Fakt to dziwne ,ze przy tak małej skuteczności ataku naszym udało się wygrać. Tylko wytrzymałością i uporem ich pokonali . Byli od Amerykanów słabsi w każdym elemencie ale pokonali
                ich ławką. Amerykanie grali tylko sześcioma zawodnikami. naszych grało 13 i nasi pokonali ich lepszą ławką zmienników.
                • Andreas Hendzel Zgłoś komentarz
                  Moim zdaniem gwiazdami byli wszyscy łącznie z trenerem. łezka się kręciła kiedy patrzałem na monitor.
                  • wierna szczypiorniakowi Zgłoś komentarz
                    Dziękuję Wam, Chłopaki! Jesteście NIE-SA-MO-WI-CI! I to nie tylko wtedy, kiedy wygrywacie. Ja kibicuję Wam zawsze, bo podziwiam Waszą waleczność i szacunek do nas, kibiców.
                      Jak mozna pisać,że siatkówka nie ma odbioru społecznego. To bzdura! Podczas meczy reprezantacji telefony są gorące! Emocje, których dostarczają nam nasi Siatkarze są nie-sa-mo-wi-te!
                      Brawo! Biało-Czerwoni:)
                      • Komentator Widmo Zgłoś komentarz
                        Co to się porobiło jeszcze po meczu z Francją większość hejtowała drużynę że nie mają psychiki i woli walki że bez charakteru a teraz po sukcesie jacy kibice. Wystarczy poczytać