MŚ 2018 kobiet: cztery ekipy nadal bez porażki. Dwie kolejki do końca rundy

Dwie kolejki pozostały do zakończenia drugiej fazy grupowej siatkarskich mistrzostw świata w Japonii. Szansę na awans do najlepszej szóstki ma jeszcze osiem zespołów.

Krzysztof Sędzicki
reprezentantki Serbii - Milena Rasić, Tijana Bosković, Brankica Mihajlović Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentantki Serbii - Milena Rasić, Tijana Bosković, Brankica Mihajlović
W grupie E nadal niezniszczalne są Serbki, które w poniedziałek pokonały bez straty seta reprezentację Niemiec. Drużyna trenera Zorana Terzicia po siedmiu meczach legitymuje się nie tylko bilansem 7-0, ale jeszcze na turnieju w Japonii nie straciła ani jednej partii.

Bez porażki są również Holenderki, które bez większych problemów odprawiły reprezentację Dominikany w trzech setach. W podobnym stosunku Japonki zwyciężyły siatkarki z Portoryko. Nadal w grze o miejsce w trzeciej fazie jest drużyna Brazylii. Canarinhas wygrały z Meksykiem 3:1 i w tabeli tracą dwa oczka do trzeciej Japonii. Mają jednak na koncie o jedną porażkę więcej od gospodyń mundialu.

Również dwie drużyny bez porażki znajdują się w grupie F. Tam przewodzą Włoszki, które w siedmiu meczach straciły zaledwie jednego seta, a w swoim ostatnim rozegranym spotkaniu wygrały z Tajlandią 3:0. Po piętach depcze im ekipa Stanów Zjednoczonych, która ma tyle samo zwycięstw, ale o dwa punkty mniej. W jednym z ciekawiej zapowiadających się meczów siatkarki spod Gwieździstego Sztandaru wygrały z Turcją 3:0.

W walce o premiowane awansem trzecie miejsce są też Rosjanki i Chinki. Te pierwsze pokonały Bułgarki 3:1, zaś te drugie bez większych kłopotów uporały się z Azerbejdżanem (3:0). Sborną w środę czeka pierwszy z meczów o wszystko z Włoszkami.

Grupa E:

Niemcy - Serbia 0:3 (14:25, 20:25, 20:25)

Meksyk - Brazylia 1:3 (25:23, 23:25, 13:25, 19:25)

Holandia - Dominikana 3:0 (25:19, 25:16, 25:14)

Japonia - Portoryko 3:0 (25:22, 25:14, 25:18)

Grupa F:

Bułgaria - Rosja 1:3 (21:25, 20:25, 25:23, 19:25)

Turcja - USA 0:3 (21:25, 17:25, 18:25)

Chiny - Azerbejdżan 3:0 (25:17, 25:16, 25:17)

Włochy - Tajlandia 3:0 (25:15, 25:12, 25:15)

8. Azerbejdżan 9 2-7 8:22 6

Która z wymienionych drużyn pożegna się z mistrzostwami świata już na etapie II rundy?