I liga kobiet: zmienne szczęście ekip z Warszawy

Po trzeciej, środowej kolejce zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet niepokonane pozostają jedynie dwa zespoły, a mianowicie MKS Dąbrowa Górnicza i 7R Solna Wieliczka. Dość niespodziewane porażki przytrafiły się Wiśle Warszawa oraz Enei Energetykowi Poznań.

Michał Kaczmarczyk
Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
Poznański Energetyk wygrywał z niżej notowaną BlueSoft Mazovią Warszawa 2:0 w setach, ale przyjezdne mimo to postarały się o niespodziankę. Kolejne trzy partie padły ich łupem, zaś MVP spotkania wybrano przyjmującą Patrycję Wyrwę. Dzięki ugranym dwóm punktom stołeczna ekipa utrzymuje kontakt z zespołami środka tabeli, podobnie jak beniaminek z Włocławka, który dzięki wygranej za trzy punkty z Budowlanymi Toruń nie okupuje najniższych rejonów tabeli.

W najciekawszym spotkaniu 3. kolejki AZS Uni Opole pokonał w pięciu setach Wisłę Warszawa, choć to Bemowskie Syreny były typowane do zwycięstwa w tym spotkaniu. Najlepszą zawodniczką meczu została Jagoda Maternia. Poza tym dąbrowski MKS nie dał szans uczennicom szkoły w Szczyrku, rozbijając je w dwóch pierwszych setach i pozwalając im w trzeciej odsłonie meczu na jedynie 20 punktów. Goścmi w Hali Centrum byli tego dnia Magdalena Śliwa, była zawodniczka i trenerka MKS-u, oraz selekcjoner kobiecej kadry Jacek Nawrocki.

Pierwszy trzy punkty w tym sezonie zainkasował Joker ze Świecia, wygrywając 3:1 z akademickim zespołem z Gliwic. Poza tym niepokonana pozostała 7R Solna Wieliczka, a drużyna z Tarnowa na własnym terenie straciła punkt z plasującymi się nisko w tabeli Karpatami PWSZ MOSiR Krosno Glass.

Wyniki 3. kolejki I ligi kobiet:

MKS Dąbrowa Górnicza - SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:14, 25:10, 25:20)

WTS KDBS Bank Włocławek - Budowlani Toruń 3:0 (27:25, 25:13, 25:20)

Wisła Warszawa - AZS Uni Opole 2:3 (22:25, 25:15, 25:21, 21:25, 9:15)

7R Solna Wieliczka - UKS Szóstka Mielec 3:0 (25:15, 25:18, 25:23)

Enena Energetyk Poznań - BlueSoft Mazovia Warszawa 2:3 (25:19, 25:18, 17:25, 22:25, 15:17)

Grupa Azoty PWSZ Tarnów - Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass 3:2 (25:18, 17:25, 16:25, 25:19, 15:12)

Joker Metro Energoremont Świecie - KŚ AZS Politechniki Śl. Gliwice 3:1 (25:22, 25:27, 25:21, 25:18)