I liga kobiet: gospodynie wyjątkowo gościnne

Taka seria gier nie zdarza się często w jakimkolwiek sporcie. W czwartej kolejce pierwszej ligi siatkarek wygrywały wyłącznie zespoły przyjezdne, w tym wszyscy najpoważniejsi kandydaci do awansu do ekstraklasy.

Michał Kaczmarczyk
Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
W najciekawszych meczach tej serii spotkań na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet uczennice szkoły mistrzostwa sportowego w Szczyrku uratowały przebieg meczu z gliwiczankami, wygrywając czwartego seta do 23 i doprowadzając do tie-breaka. Jednak tego dnia to było ich maksimum, rywal ze śląskiego miasta pokonał SMS w decydującym secie 15:7. Punkty stracili faworyci do zajęcia pierwszego miejsca w lidze, Enea Energetyk Poznań i Wisła Warszawa. Poznański zespół była na dobrej drodze do trzech punktów, ale UKS Szóstka Mielec wygrała czwartego seta 25:19 i zmusiła zespół gości do rozegrania jeszcze jednej partii, ostatecznie wygranej 15:11 przez siatkarki trenowane przez Marcina Patyka.

Bardzo dużą niespodziankę sprawili Budowlani Toruń. Zespół Mirosława Zawieracza nie opuścił ostatniego miejsca w tabeli, ale ugrał punkt z Wisłą Warszawa. Stołeczny zespół będzie z pewnością chciał nadrobić stracone "oczka" w tabeli, ale jego kolejnym rywalem będzie MKS Dąbrowa Górnicza, który jak na razie nie traci setów i spokojni wygrał pierwsze starcie na wyjeździe z WTS-em Włocławek. Ale na razie nie wiadomo, w jakim terminie zagrają ekipy z Warszawy i Dąbrowy Górniczej (pierwotnie miał być to 20 października), bo MKS w dniach od 19 do 21 października rozgrywa Memoriał Agaty Mróz Olszewskiej. Mają w nim wystąpić drużyny KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Volleyball Wrocław S.A. i ukraiński Chimik Jużnyj.

Obok dąbrowianek jedyną niepokonaną ekipą z pierwszej ligi pozostaje 7R Solna Wieliczka, która pokonała w czterech setach akademicki klub z Opola. Poza tym ze zwycięstw cieszyły się także zespoły ze Świecia i Tarnowa.

Wyniki 4. kolejki I ligi kobiet:

SMS PZPS Szczyrk - KŚ AZS Politechniki Śl. Gliwice 2:3 (25:12, 18:25, 25:27, 25:23, 7:15)

Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass - Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3 (20:25, 25:22, 23:25, 15:25)

Bleusoft Mazovia Warszawa - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 1:3 (25:19, 19:25, 22:25, 21:25)

UKS Szóstka Mielec - Enea Energetyk Poznań 2:3 (28:30, 25:21, 18:25, 25:19, 11:15)

AZS Uni Opole - 7R Solna Wieliczka 1:3 (23:25, 23:25, 25:17, 20:25)

Budowlani Toruń  - Wisła Warszawa 2:3 (25:22, 12:25, 25:19, 20:25, 8:15)

WTS KDBS Bank Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (18:25, 19:25, 16:25)