El. LM: naszpikowany Polakami klub odpadł. Pościg bez szczęśliwego zakończenia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: drużyna Lindemans Aalst
Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: drużyna Lindemans Aalst

Lindemans Aalst wygrał 3:0 rewanż z Cai Voleibol Teruel w eliminacjach Ligi Mistrzów, po czym okazał się gorszy od przeciwnika 7:15 w złotym secie. Drużyna czterech Polaków nie zwieńczyła awansem pięknego pościgu.

Drużyna Johana Devoghela nie popisała się w Hiszpanii, gdzie tydzień temu przegrała 0:3 i zdecydowanie zmniejszyła swoją możliwość awansu. Niejednokrotnie pomagała siatkarzom Cai Voleibol Teruel swoimi błędami. - Mamy duże szanse na wygranie rewanżu w Belgii - powiedział mimo niekorzystnego wyniku trener Lindemansa Aalst.

Jak pokazał czas Devoghel nie rzucił słów na wiatr. Przed rewanżem dokonał jednej zmiany w podstawowym składzie. Laszlo De Paepe zastąpił Tima Smita. Tak samo jak tydzień wcześniej od początku zagrało czterech Polaków: Patryk Strzeżek, Janusz Górski, Jan Firlej oraz Adrian Staszewski.

Pierwszy set trwał aż 45 minut. Cieszyła się po nim naszpikowana Polakami drużyna, która zwyciężyła 34:32, choć miała czteropunktową stratę do Hiszpanów. Przedstawiciel ligi belgijskiej poszedł za ciosem. Drugiego seta wygrał 25:21, trzeciego również 25:21. Jan Firlej kierował najwięcej piłek do Patryka Strzeżka, który nie zawodził i zdobył 23 punkty. Był skuteczniejszy niż w pierwszym meczu i w swoim zespole grał pierwsze skrzypce. Z awansu nie mógł jednak się cieszyć. Rywalizacja zakończyła się złotym setem, w którym od początku prowadził 5:1 Cai Voleibol Teruel, a ostatecznie zwyciężył 15:7.

W pozostałych siedmiu halach z awansu cieszyli się gospodarze. Chaumont VB 52 zwyciężył 25:8 w ostatnim secie jednostronnej rywalizacji z norweskim debiutantem Vikingiem TIF Bergen. Niewiele do powiedzenia w Salonikach mieli podopieczni dobrze znanego w Polsce trenera Marka Kardosa. Vegyesz RCK Kazincbarcika przegrał 0:3 z PAOK-iem.

I runda eliminacji Ligi Mistrzów:

Lindemans Aalst - Cai Voleibol Teruel 3:0 (34:32, 25:21, 25:21)

Złoty set: 7:15.

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Cai Voleibol Teruel.

Lindemans: Strzeżek (23), Staszewski (12), Colson (11), Górski (10), De Paepe (7), Firlej (2), Deroey (libero) oraz Smit (2), Claes (1), Vandeweyer, Gustavsson, Van Hoyweghen.

Cai Voleibol: Villena (22), Radunović (16), Ereu Santander (13), Fornes (8), Bugallo (6), Rangel (1), Gamiz (libero) oraz Rodriguez Perez, Torcello, Jovanović, Colito.

Neftohimik Burgas - Mladost Brcko 3:1 (25:21, 25:19, 19:25, 25:16)

Pierwszy mecz: 3:1. Awans: Neftohimik Burgas.

Chaumont VB 52 - Viking TIF Bergen 3:0 (25:15, 25:20, 25:8)

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Chaumont VB 52.

United Volleys Frankfurt - Szachtior Soligorsk 2:3 (25:21, 25:21, 19:25, 18:25, 19:21)

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: United Volley Frankfurt.

Istanbul BBSK - Ford Store Levoranta Sastamala 3:1 (25:23, 25:19, 23:25, 25:16)

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Instanbul BBSK.

PAOK Saloniki - Vegyesz RCK Kazincbarcika 3:0 (25:16, 25:12, 25:19)

Pierwszy mecz: 3:2. Awans: PAOK Saloniki.

Aich/Dob Posojilnica - Abiant Lycurgus Volleybal Groningen 2:3 (20:25, 26:24, 25:19, 19:25, 15:17)

Pierwszy mecz: 3:1. Awans: Aich/Dob Posojilnica.

Vojvodina Nowy Sad - Mladost Zagrzeb 3:1 (25:23, 21:25, 25:21, 28:26)

Pierwszy mecz: 3:2. Awans: Vojvodina Nowy Sad.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Cai Voleibol Teruel zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów?