Serie A kobiet: Agnieszka Kąkolewska lepsza od Malwiny Smarzek

W kolejnym "polskim" meczu włoskiej ekstraklasy siatkarek Pomi Casalmaggiore z Agnieszką Kąkolewską w składzie bez straty seta pokonało drużynę Malwiny Smarzek, Zanetti Bergamo.

Michał Kaczmarczyk
Agnieszka Kąkolewska w barwach Pomi Casalmaggiore Materiały prasowe / volleyballcasalmaggiore.it / Agnieszka Kąkolewska w barwach Pomi Casalmaggiore
- Mieliśmy kilka dni pracy na to, by dokonać szybkiego postępu i muszę przyznać, że to nam się udało. Zaprezentowaliśmy sto procent tego, na co nas stać w tym momencie, ale czas powinien działać na nasza korzyść - mówił po meczu z Zanetti Bergamo trener Pomi Casalmaggiore Marco Gaspari. Jego siatkarki powetowały sobie słabe spotkanie przeciwko Imoco Volley Conegliano i zdobyły pierwszy komplet punktów w tym sezonie, dzięki bardzo równemu poziomowi gry w ataku i bloku. Tym razem zawodniczki, które zawiodły przeciwko mistrzyniom Włoch, spisały się dobrze lub bardzo dobrze. Dotyczy to także Agnieszki Kąkolewskiej, drugiej najlepszej punktującej siatkarki Pomi w tym meczu. Reprezentantka Polski zdobyła 13 punktów (9/13 w ataku, 3 bloki i 1 as serwisowy) i pozostawiła po sobie zdecydowanie lepszej wrażenie niż Malwina Smarzek.

Atakująca naszej kadry po raz drugi zagrała dużo poniżej swoich możliwości. Smarzek osiągnęła skuteczność rzędu zaledwie 21 procent (3/14, 4 błędy) i w trzecim secie zastąpiła ją Wenezuelka Roslandy Acosta, przy której zespół Zanetti spisywał się lepiej. Smarzek oraz jej drużyna będą musiały jak najszybciej szukać okazji do odbicia się od dna tabeli, ale najbliższy rywal klubu z Bergamo z pewnością w tym nie pomoże. Mowa o Igorze Gorgonzola Novara, który bez cienia trudności rozprawił się z Savino Del Bene Scandicci, głównie za sprawą gry wicemistrzyń świata, Paoli Egonu (14 pkt) i Cristiny Chirichelli (10 pkt).

W jednym z najciekawszych meczów kolejki Bosca San Bernardo Cuneo pokonało w czterech setach Reale Mutua Fenera Chieri, a ozdobą starcia był pierwszy set, w którym rozegrano aż 70 wymian. Anna Kaczmar pojawiła się na parkiecie jedynie na zmianę w trzecim secie, przegranym przez jej zespół do 11, i zdobyła w nim punkt atakiem. Bohaterką kolejki była Giselle Silva, której 28 punktów było najlepszym indywidualnym wynikiem w aktualnej serii gier, ale siatkarka Chieri tego dnia musiała uznać wyższość Lise van Hecke (20 pkt) i jej koleżanek.

Pomi Casalmaggiore - Zanetti Bergamo 3:0 (25:19, 25:21, 25:23)

Pomi: Bertolo, Marcon, Radenković, Carcaces, Kąkolewska, Rahimowa, Spirito (libero) oraz Lussana, Bosetti

Zanetti: Smarzek, Olivotto, Courtney, Tapp, Mingardi, Cambi, Sirressi (libero) oraz Carraro, Loda, Acosta, Strunjak

Pozostałe wyniki 2. kolejki Serie A kobiet:

Savino Del Bene Scandicci - Igor Gorgonzola Novara 0:3 (19:25, 18:25, 19:25)

Unet E-Work Busto Arsizio - Saguella Team Monza 3:1 (23:25, 25:21, 25:22, 25:16)

Banca Valsabbina Millenium Brescia - Il Bisonte Firenze 3:1 (26:24, 19:25, 25:14, 25:21)

Reale Mutua Fenera Chieri - Bosca San Bernardo Cuneo 1:3 (34:36, 20:25, 25:11, 17:25)

Club Italia Crai - Lardini Filottrano 1:3 (18:25, 13:25, 26:24, 17:25)

Pauzuje: Imoco Volley Conegliano