Serie A: ekipa Wilfredo Leona lepsza od zespołu Bartosza Bednorza w hicie kolejki

Ekipa Sir Safety nie zwalnia tempa w Serie A i odniosła swoje siódme zwycięstwo w obecnym sezonie. W hitowym meczu 7. kolejki mistrzostw Włoch zespół z Perugii (Wilfredo Leon) pokonał Azimut Modena (Bartosz Bednorz) w czterech odsłonach.

Tomasz Rosiński
siatkarze Sir Safety Conad Perugia Facebook / Sir Safety Perugia Volley Club / Na zdjęciu: siatkarze Sir Safety Conad Perugia
Niedzielne starcie w Perugii zapowiadało się ciekawie, a siatkarze Azimutu chcieli zatrzymać zwycięski pochód mistrza Italii. Jednakże przyjezdni byli w stanie przeciwstawić się rywalowi w jednym - trzecim - secie, którego wygrali do 23. W pozostałych partiach lepsi byli gospodarze, którzy triumfowali 3:1.

Jak zwykle w trudnym spotkaniu nie zawiódł Leon, który zagrał genialnie. Przyszły reprezentant Polski zapisał na swoim koncie 25 punktów (20-atak, 5-zagrywka), kończąc 69 procent swoich akcji w ofensywie.

Bednorz podczas tej potyczki był tylko rezerwowym i wszedł na zmianę w czwartym secie. Polak zakończył rywalizację z dorobkiem 3 "oczek" (2-atak, 1-zagrywka), przy 67-procentowej skuteczności w ataku.

Dość niespodziewanie zawodnicy BBC Castellana Grotte postawili Itasowi Trentino trudne warunki gry i polegli dopiero po tie-breaku. Dobre zawody w barwach gospodarzy rozegrał Wojciech Włodarczyk, który zdobył 15 punktów, atakując na poziomie 57 procent.

Doświadczenie w Serie A zbiera Michał Kędzierski (Globo Banca Popolare del Frusinate Sora), który rozegrał trzy sety w przegranym spotkaniu z Cucine Lube Civitanova.

Serie A, 7. kolejka:

Sir Safety Conad Perugia - Azimut Leo Shoes Modena 3:1 (25:22, 25:22, 23:25, 25:16)
Najwięcej punktów: dla Sir Safety Conad Perugia - Wilfredo Leon (25), Aleksandar Atanasijević (21); dla Azimut Leo Shoes Modena - Tine Urnaut (17), Iwan Zajcew (15), [...], Bartosz Bednorz (3).

BCC Castellana Grotte - Itas Trentino 2:3 (25:23, 19:25, 22:25, 25:19, 10:15)
Najwięcej punktów: dla BCC Castellana Grotte - Mojtaba Mirzajanpour (18), Renan (17), Wojciech Włodarczyk (15); dla Itasu Trentino - Luca Vettori (15), Uros Kovacević (13).

Cucine Lube Civitanova - Globo Banca Popolare del Frusinate Sora 3:0 (25:23, 25:19, 25:23)

Top Volley Latina - Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3:2 (22:25, 25:19, 25:23, 15:25, 15:13)

Revivre Milano - Vero Volley Monza 2:3 (26:28, 17:25, 25:21, 26:24, 11:15)

Kioene Padova - Emma Villas Siena 3:1 (26:24, 20:25, 25:23, 25:17)

Calzedonia Werona - Consar Ravenna 3:0 (27:25, 29:27, 25:21)

Czy Sir Safety Conad Perugia obroni tytuł mistrza Włoch?