KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Stocznia Szczecin postara się dokończyć sezon. Warunkiem koniecznym ugody z byłymi gwiazdami

Głównym problemem Stoczni Szczecin jest konflikt z tytularnym sponsorem. Klub postara się jednak skompletować skład i dokończyć rozgrywki - mówił w programie Polsatu Sport "7 strefa" prezes klubu, Jakub Markiewicz.

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
siatkarze Stoczni Szczecin WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: siatkarze Stoczni Szczecin
Stocznia, niedoszła potęga polskiej siatkówki klubowej, walczy o pozostanie w Polskiej Lidze Siatkówki po tym, jak zniecierpliwieni brakiem wypłat czołowi gracze jeden po drugim rozwiązali kontrakty. W czwartek prezes klubu wydał oświadczenie, w którym poinformował, że walka o dokończenie sezonu jeszcze się nie zakończyła.

Szczecinianie starają się o przełożenie dwóch najbliższych meczów ligowych, ponieważ w tej chwili mają w kadrze tylko pięciu graczy i muszą uzupełnić skład. Chemik Bydgoszcz, z którym Stocznia miała zagrać w sobotę, już wyraził na to zgodę. Musi się na to zgodzić również MKS Będzin, ale zdaniem Markiewicza szanse na pozytywną odpowiedź to 99 procent.

Pomóc Stoczni chce też PLS, o czym Markiewicz usłyszał w środę, na spotkaniu z radą nadzorczą ligi. - W drodze na radę myślałem, że jadę zgasić światło. Natomiast nadzieja, którą wlał we mnie prezes i członkowie rady, deklaracja pomocy w pozyskaniu zawodników, którzy będą się u nas ogrywać, spowodowała, że podjęliśmy ostatnią walkę o utrzymanie siatkówki w Szczecinie i dokończenia sezonu - powiedział prezes klubu w rozmowie na żywo w magazynie Polsatu Sport "7 Strefa".

Markiewicz dodał, że klub jest w stanie zbudżetować "tani" zespół, który dokończy rozgrywki, warunkiem sine qua non dla dogrania sezonu jest zawarcie ugody z graczami, którzy odeszli z klubu (kontrakty rozwiązali do tej pory Bartosz Kurek, Nicholas Hoag, Lukas Tichacek, Aleksander Maziarz, Nikołaj Penczew, Nicolas Rossard, Matej Kazijski, Asparuch Asparuchow, Łukasz Żygadło, trener Dario Simoni oraz dyrektor sportowy Radostin Stojczew).

ZOBACZ WIDEO Świderski o sytuacji Stoczni: To nie tylko problem Szczecina, ale całej polskiej siatkówki

- Przede wszystkim musimy podpisać porozumienia z zawodnikami, którzy odeszli, żeby nas nie zwindykowali. Jeśli do klubu wejdzie komornik, będzie "po jabłkach". Jesteśmy w sporze z naszym tytularnym sponsorem. Nie wiem, ile to potrwa, mam nadzieję, że zdrowy rozsądek zwycięży i sprawa rozstrzygnie się dość szybko. Natomiast takie zobowiązania, jakie mamy na dzień dzisiejszy, jeśli będą próby ich egzekwowania, daleko nie zajedziemy - podkreślił.

Markiewicz stwierdził też, że głównym problemem klubu jest konflikt z tytularnym sponsorem. Według niego Stocznia Szczecińska nie wypełniła swoich zobowiązań. - Budowaliśmy projekt na bazie Stoczni, która za kilka lat może mieć świetlaną przyszłość. Mamy podpisaną umowę, w której jest jasno określone, za co odpowiada klub, a za co sponsor. Według mnie wywiązaliśmy się w stu procentach wobec tego, co zostało zadeklarowane. Budżet klubu był znany od samego początku, każda informacja docierała do prezesa stoczni, była przez niego akceptowana - mówił w rozmowie z Krzysztofem Wanio.

- Wydaje mi się, że dopełniliśmy wszelkich spraw formalnych. Walczymy i wygramy - zakończył Jakub Markiewicz.

Czy Stocznia Szczecin powinna zostać dopuszczona do dalszej gry w Polskiej Lidze Siatkówki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / Polsat Sport
Komentarze (5)
 • Bartex Zgłoś komentarz
  Tylko skąd klub weźmie kasę na spłatę długu ? Jesli pojawi się sponsor to da wg. mnie kasę na bieżące funkcjonowanie klubu a nie spłate długu - bo to spirala i nic więcej. A
  Czytaj całość
  kombinowanie że wypożyczymy zawodników/ przełożymy mecz świadczy tylko o braku profesjonalizmu. Szkoda że reputacja + ligi jest w taki sposób szargana, zapewne wielu graczy n nim przyjmie oferte z ligi kilka razy się zastanowai czy aby na pewno warto.
  • Ahmed Pol Zgłoś komentarz
   zawrzeć ugody czyli zobowiązać się w określonym czasie do spłaty całości lub części zadłużenia a skąd klub pozyska na to środki??? wyegzekwuje na drodze sądowej od stoczni-statki
   Czytaj całość
   ??? przecież to bankrut bez żadnego majątku!!! wyegzekwuje od Orlenu nawet jeśli (tu bym miał duuuuże wątpliwości) to będzie to trwało latami a może Markiewicz liczy ,że zawodnicy zgodzą się odstąpić od roszczeń???? Markiewicz kończ waść koniec kombinowania!!!!!!!
   • jerzyk. Zgłoś komentarz
    Czego się można spodziewać po leśnych dziadkach z PZPS ? Ostatecznie to ich wina, że dopuścili Szczecin do rozgrywek i mocno nadszarpnęli wizerunek Plus Ligi, a teraz zamiast ratować
    Czytaj całość
    prestiż ligi i szybko zakończyć temat, brną w to bagno dalej. Niech się cały świat dowie, że nieuczciwość i kombinatorstwo, jak najbardziej w Plus Lidzie popłaca, bo karę poniosą - ci uczciwi, a tym kombinatorom może jeszcze ujdzie wszystko na sucho. Ponadto te bajdurzenia Markiewicza, że będzie się teraz sądził ze Stocznią Szczecin - no kto takie bajki bierze na poważnie i kto sądzi, że z tego coś jeszcze będzie, to jest jawna kpina z każdego myślącego nawet kibica. Panowie z PZPS i PLS troszkę powagi i trochę profesjonalizmu jak to w nazwie deklarujecie.
    • Wiesia K. Zgłoś komentarz
     Markiewicz to marzyciel albo słabo sie orientuje w tych kontraktach - gdzie ten drugi ??? Śmigiel bodajże - dlaczego zniknął i nie powiedział jeszcze ani słowa ????!
     • Jacek Chrzanowski Zgłoś komentarz
      O ! W końcu ujawnił się Prezes klubu. Ciekawe, kto go zainspirował, żeby kupić czołowych zawodników bez pieniędzy. Nie udał się sport, jako narzędzie propagandowe, bo tu nie
      Czytaj całość
      wystarczy pogadać.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×