DPD Legionovia - Chemik: Novianki postawią się mistrzyniom Polski?

Przed siatkarkami DPD Legionovii Legionowo zadanie najtrudniejsze z możliwych. Na ich teren przyjedzie bowiem mistrz Polski - Chemik Police. Czy zespół trenera Piotra Olenderka stać na niespodziankę?

Krzysztof Sędzicki
siatkarki DPD Legionovii Legionowo WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki DPD Legionovii Legionowo
Zarówno legionowianki, jak i policzanki pierwszą rundę zdecydowanie mogą zaliczyć do udanych. Ekipa z Mazowsza po jedenastu kolejkach legitymowała się bilansem 5 zwycięstw i 6 porażek, dzięki czemu znalazła się na szóstym miejscu, które zapewniło jej prawo gry w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Z kolei Chemiczki są liderkami Ligi Siatkówki Kobiet, w której tylko raz w tym sezonie schodziły z boiska pokonane. W ósmej kolejce uległy Grot Budowlanym Łódź 2:3. Wszystkie pozostałe spotkania drużyna prowadzona przez trenera Marcello Abbondanzę wygrała i to za trzy punkty.

Co ciekawe, zespół z Polic jest są trzecim z najkrócej przebywających drużyn na placu gry w lidze. Rozegranie jedenastu spotkań zajęło im 15 godzin i 43 minuty. Krócej w akcji można było oglądać jedynie zawodniczki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (15:09) i BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała (15:04).

Warto też przypomnieć mecz Chemika z DPD Legionovią z pierwszej rundy. Novianki wygrały pierwszego seta, a i w kolejnych bardzo długo stawiały opór utytułowanym rywalkom. Ostatecznie nie zdołały doprowadzić do tie-breaka i przegrały 1:3, ale absolutnie nie miały się czego wstydzić po występie w Policach.

- Był apetyt na więcej niż jednego seta. Taki sam po dobrym początku meczu, jak i przed nim. Nie przyjechałyśmy do Polic przegrać, a postawić się Chemikowi i pokazać się z jak najlepszej strony. Nie ma nic lepszego na inaugurację sezonu niż wygrać na terenie mistrza Polski, ale niestety, popełniliśmy za dużo błędów, żeby to zrobić - mówiła po meczu Zuzanna Górecka, przyjmująca ekipy z Legionowa.

Być może w sobotnie popołudnie w barwach Chemika Police zadebiutuje nowa atakująca Sanja Gamma (dawniej Popović). Chorwatka znalazła się już w kadrze meczowej na przedświąteczne spotkanie z ŁKS-em Commercecon Łódź (wygrane 3:0), ale nie pojawiła się na boisku. Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej klub opuściła Magdalena Stysiak, która prawdopodobnie zasili Grot Budowlanych Łódź.

DPD Legionovia Legionowo - Chemik Police / sobota, 5 stycznia 2019 r., godz. 14:45

Jaki wynik padnie w meczu DPD Legionovii z Chemikiem?