Liga Mistrzyń: zero złudzeń. Urałoczka Jekaterynburg zmiotła rywalki z boiska

Bez niespodzianki w Jekateryburgu. Urałoczka rządziła niepodzielnie na boisku w rywalizacji z HPK Hameenlinna i zwyciężyła 3:0. W grupie B jest wiceliderem.

Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
Urałoczka Jekaterynburg nie potrafiła wygrać nawet seta w poprzednim meczu w lidze rosyjskiej. Zderzenie z HPK Hameenlinna był dla niej doskonałą okazją, żeby natychmiast wrócić do równowagi po hamowaniu na krajowym podwórku.

Gospodynie przeważały od pierwszych do ostatnich piłek meczu. Po spokojnym z perspektywy Urałoczki pierwszym secie, który wygrała 25:19, drugi był najbardziej nerwowy. Z powodu nieporozumień, przymusowych przerw potrwał on 37 minut, a nie rozstrzygał się na przewagi. Faworytki zwyciężyły 25:21. W trzeciej rundzie po prostu podsumowały dobry występ wygraną 25:15. Gra Urałoczki była zrównoważona. Najwięcej 13 punktów zdobyła Ksenia Parubets. Trzema asami serwisowymi i taką samą liczbą punktowych bloków popisała się Hanna Klimec, a najbardziej zapracowaną w przyjęciu i w ataku siatkarką była Anastasia Harelik.

Dzięki zwycięstwu 3:0 Urałoczka jest wiceliderką w grupie. Wyprzedziła Dynamo Kazań, a przed nią jest Eczacibasi Vitra Stambuł. Tureckie drużyny wywalczył dotychczas komplet 27 punktów w Lidze Mistrzyń, więc nawiązanie z nimi rywalizacji o zwycięstwo w grupie będzie karkołomnym zadaniem. Szansa na awans Urałoczki z drugiego miejsca jest realniejsza. Z kolei HPK Hameenlinna to jedna z czterech drużyn bez punktu w fazie grupowej. Finki nie górowały nad rywalkami w żadnym secie.

Urałoczka Jekaterynburg - HPK Hameenlinna 3:0 (25:19, 25:21, 25:15)

Urałoczka: Harelik, Romanowa, Enina, Klimec, Parubets, Ewdokimowa, Podkopajewa (libero) oraz Balai, Wonogowa

HPK: Riikila, Kalczenko, Martin, Kokkonen, Green, Principato, Porsanger (libero) oraz Orle, Karhu