Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Nieoficjalnie: Paweł Zagumny zostanie prezesem PLS

Były reprezentant Polski i dyrektor sportowy ONICO Warszawa ma w najbliższych dniach objąć stery spółki Polska Liga Siatkówki, zarządzającej rozgrywkami PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Paweł Zagumny WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Paweł Zagumny

"W trakcie dzisiejszej Rady Nadzorczej PLS SA mistrz świata Paweł Zagumny przedstawiał swój pomysł na ligową siatkówkę i kandydaturę do zarządu spółki. Rada go wysłuchała i podjęła decyzję, że na najbliższym posiedzeniu jego kandydatura będzie poddana pod głosowanie" - pisał rzecznik PLS (Polskiej Ligi Siatkówki) Kamil Składowski na Twitterze 15 stycznia. Paweł Zagumny zrobił dobre wrażenie na przedstawicielach rady nadzorczej, a losy jego kandydatury miały się rozstrzygnąć w piątek 25 stycznia. Jak udało nam się dowiedzieć, władze PLS zagłosowały za Zagumnym i były siatkarz niedługo ma zostać oficjalnie ogłoszony jako nowy prezes spółki.

Powinno to się stać już w sobotę 26 stycznia, czyli podczas pierwszego dnia turnieju finałowego Pucharu Polski rozgrywanego we Wrocławiu. Paweł Zagumny, wielokrotny reprezentant Polski i mistrz świata z 2014 roku, po zakończeniu kariery zawodniczej pracował w ONICO Warszawa, gdzie pełnił funkcje wiceprezesa i dyrektora sportowego klubu. Jednak po tym, jak stołeczny zespół nie awansował do fazy play-off w sezonie 2017/2018 PlusLigi, Zagumny przestał piastować oba stanowiska. Poza tym były zawodnik komentuje w roli eksperta spotkania Ligi Mistrzów w stacji Canal+Sport.

Poprzednim prezesem zarządu PLS SA był Artur Popko, który pełnił tę funkcję nieprzerwanie w latach 2001-2014, potem od czerwca 2016 do lutego 2017 roku, by po krótkim okresie przewodnictwa Wojciecha Czayki wrócić na stanowisko w listopadzie 2017 roku. Przeciwko Popce wciąż toczy się postępowanie w sprawie nieprawidłowości przy organizacji mistrzostw świata w 2014 roku, a sam działacz był dwukrotnie zatrzymywany w związku ze stawianymi mu zarzutami.

ZOBACZ WIDEO We Włoszech zapanowała Piątkomania! Przegląd prasy prosto z Mediolanu!

Czy Paweł Zagumny odnajdzie się w roli prezesa Polskiej Ligi Siatkówki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×