LSK: triumf ŁKS-u Commercecon Łódź w Pile

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź

ŁKS Commercecon z trzynastym zwycięstwem w sezonie 2018/2019 Ligi Siatkówki Kobiet. W spotkaniu 17. kolejki łodzianki pokonały na wyjeździe Eneę PTPS Piła 3:1.

Od początku rywalizacji pilanki bardzo ambitnie walczyły z wyżej notowanymi łodziankami i po skutecznym bloku prowadziły 10:7. Dobrze radziły sobie Olga Strantzali oraz Marharyta Azizova, które starały się brać ciężar gry na swoje barki. Z czasem przebudziły się przyjezdne, a w ich szeregach brylowała Regiane Fernanda Aparecida Bidias. Ostatecznie doszło do emocjonującej końcówki inauguracyjnego seta, którą lepiej rozegrał ŁKS, triumfując do 23.

Gospodynie nie zwiesiły głów po porażce w pierwszej partii i od razu po zmianie stron zabrały się mocno do pracy. Łódzka ekipa popełniała sporo błędów własnych, a zagrywki Strantzali siały popłoch wśród przyjmujących rywala (17:13). Podopieczne Alessandro Chiappiniego spokojnie kontrolowały boiskowe wydarzenia i zwyciężyły 25:20.

Przegrany set bardzo podrażnił zawodniczki z Łodzi. Dobrze zagrywała Zuzanna Efimienko, a w ofensywie skuteczna była Monika Bociek i ŁKS Commercecon wygrywał 9:5. Pilanki myliły się na potęgę, natomiast Marta Wójcik i spółka z każdą kolejną akcją przybliżały się do sukcesu w III części potyczki. Łodzianki już nie roztrwoniły swojej przewagi i odniosły zdecydowaną wiktorię 25:14.

W czwartym secie gra obydwu drużyn falowała, bo raz prowadziły jedne, by po chwili drugie wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Na finiszu łódzkie zawodniczki doprowadziły do remisu 20:20, co zapowiadało emocje. W decydujących akcjach klasę pokazała Daria Szczyrba, dzięki której ŁKS Commercecon Łódź triumfował 26:24, a w całym meczu 3:1.