I liga kobiet: mecz na szczycie dla 7R Solna Wieliczka, seria dąbrowianek trwa

MKS Dąbrowa Górnicza dzięki dziewiątemu zwycięstwu z rzędu utrzymał się na pozycji lidera tabeli pierwszej ligi siatkarek. Po piętach wciąż depczą mu zespoły z Poznania, Wieliczki i Tarnowa.

Michał Kaczmarczyk
siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza podczas przerwy w grze Materiały prasowe / Daniel Szer / fotoszer.pl / Na zdjęciu: siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza podczas przerwy w grze
Siatkarki prowadzone przez Adama Grabowskiego bez większych kłopotów pokonały akademicki zespół z Gliwic i umocniły się na pierwszym miejscu w klasyfikacji rozgrywek. Tuż za MKS-em Dąbrowa Górnicza znajduje się Enea Energetyk Poznań, który co prawda przegrał 2:3 z 7R Solna Wieliczka, ale dzięki zyskanym dwóm punktom nie dał się wyprzedzić żadnemu innemu klubowi z czołówki. Wielkopolanki przegrywały z małopolskim zespołem 0:2, ale wykazały się wytrwałością i doprowadziły do piątego seta, w którym przegrały 14:16.

- O naszej porażce w mojej ocenie zdecydowały nasze błędy własne. Gdybyśmy zrobiły ich nieco mniej, to mogłyśmy wówczas lepiej nawiązać walkę z mocnym i trudnym przeciwnikiem. Nie ma jednak teraz co gdybać, liczy się tu i teraz. Zdecydowanie nie zwieszamy głów. Walczymy dalej, robimy po prostu swoje - oceniła po spotkaniu siatkarka Enei Energetyka Aleksandra Pasznik w rozmowie z klubowym portalem.

To nie było jedyne spotkanie 22. kolejki pierwszej ligi, które potrzebowało tie-breaka do rozstrzygnięcia. Przedostatnia w tabeli UKS Szóstka Mielec zdobyła dwa cenne punkty w konfrontacji z uczennicami szczyrkowskiego SMS-u, a BlueSoft Mazovia Warszawa urwała punkt faworyzowanej ekipie z Opola. Do tego Budowlanym Torun zwycięstwo niemal wymknęło się z rąk, jako że Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass zdołały odrobić dwa sety przewagi, ale po nerwowej walce w ostatniej partii siatkarki Mirosława Zawieracza mogły odetchnąć z ulgą.

Wisła Warszawa, która była bardzo blisko sprawienia sensacji w ćwierćfinale Pucharu Polski z ŁKS-em Commercecon Łódź, tym razem musiała uznać wyższość Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Stołeczny zespół było stać na wyrównanie wyniku spotkania w drugim secie, jednak tarnowianki przełamały ekipę gości w trzeciej części meczu, a ostatnia partia (25:11) była dla nich jedynie formalnością.

Wyniki 22. kolejki I ligi kobiet:

UKS Szóstka Mielec - SMS PZPS Szczyrk 3:2 (25:22, 20:25, 17:25, 25:20, 15:12)

BlueSoft Mazovia Warszawa - AZS Uni Opole 2:3 (17:25, 28:30, 25:18, 25:18, 7:15)

Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass - Budowlani Toruń 2:3 (18:25, 26:28, 25:19, 25:10, 14:16)

KŚ AZS Politechniki Śl. Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (12:25, 14:25, 23:25)

Joker Mekro Energoremont Świecie - WTS KDBS Bank Włocławek 3:0 (25:21, 25:12, 25:15)

Grupa Azoty PWSZ Tarnów - Wisła Warszawa 3:1 (25:17, 22:25, 25:21, 25:11)

Enea Energetyk Poznań - 7R Solna Wieliczka 2:3 (21:25, 21:25, 25:14, 25:20, 14:16)