LSK: bez emocji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Trzy punkty zgarnęła DPD Legionovia Legionowo

Siatkarki KSZO Ostrowiec Św. nie przełamały złej passy i nie ugrały choćby seta w meczu z DPD Legionovią Legionovo, który zakończył 17. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet. Statuetkę MVP zasłużenie zgarnęła Zuzanna Górecka.
Anna Soboń
Anna Soboń
siatkarki DPD Legionovii Legionowo WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki DPD Legionovii Legionowo

Fatalnie weszły w mecz siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, którym przełamanie na 1:5 dała dopiero nowa zawodniczka, Kinga Kasprzak. Mimo ambicji gospodynie nie mogły nawiązać równej walki z ekipą DPD Legionovią Legionowo, która kontrolowała sytuację na boisku (6:13). Mocne ataki przyjezdnych były praktycznie nie do zatrzymania (8:18). Świetną pracę wykonywały w zespole trenera Piotra  Olenderka skrzydłowe, na które nie mogły znaleźć ostrowczanki sposobu (8:20). Już pierwszą piłkę setową wykorzystały siatkarki z Legionowa, a atakiem po przekątnej popisała się Beata Olenderek, kończąc wysoko tę partię 25:12.

Druga odsłona od początku nie była już tak jednostronna i siatkarki Frantiska Bockaya starały się nie pozwolić odskoczyć rywalkom na więcej oczek. Problemy z przyjęciem po stronie KSZO powodowały jednak, że Legionovia cały czas była o krok przed pomarańczowo-czarnymi i trener miejscowych musiał reagować przy stanie 9:13 i 9:16. Miało być coraz lepiej, ale od tego momentu na boisku zdecydowaną dominację zaznaczyły podopieczne trenera Olenderka, pewnie zmierzając do wygranej w drugim secie (12:20). Podobnie jak w pierwszym secie tak i w tym, już pierwszą szansę na skończenie drugiej partii wykorzystali goście po skutecznym ataku Zuzanny Góreckiej (15:25).

Trzeci set to ciągle lepsza gra po stronie gości, jednak widać było, że w drużynie KSZO drzemie potencjał i ta grupa siatkarek potrzebuje czasu, by do końca się zgrać i aby zespół zaczął funkcjonować z meczu na mecz coraz lepiej. Mimo ogromnej woli walki po stronie gospodyń, zwycięstwo legionowianek nawet na chwilę nie było zagrożone (6:9, 12:17). Końcówka trzeciego seta przyniosła najwięcej emocji w całym pojedynku, bo ekipa KSZO walczyła o przedłużenie meczu, jednak kropkę nad "i" postawiła Górecka, która zasłużenie zdobyła statuetkę MVP.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - DPD Legionovia Legionowo 0:3 (12:25, 15:25, 20:25)

KSZO: Łyszkiewicz, Geyko, Kasprzak, Dorsman, Wojtowicz, Oktaba, Kucińska (libero) oraz Trach, Czapla, Rdzanek (libero).

DPD Legionovia: Kicka, Polak, Górecka, Olenderek, Jasek, Skorupa, Adamek (libero) oraz Picrell, Adrianna Adamek.

MVP:Zuzanna Górecka (DPD Legionovia)