I liga kobiet: porażka tarnowianek, Budowlani Toruń poza strefą spadkową

Cenna wygrana za trzy punkty pozwoliła Budowlanym Toruń na awans na dziesiątą pozycję w tabeli pierwszej ligi siatkarek. Spadek zanotowały za to zawodniczki Grupy Azoty PWSZ Tarnów.

Michał Kaczmarczyk
Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
Zawodniczki Mirosława Zawieracza wygrały trzecie spotkanie z rzędu, tym razem rozprawiły się z BlueSoft Mazovią Warszawa i zrewanżowały się stołecznej ekipie za przegrany mecz w pierwszej rundzie. Budowlani Toruń opuścili dzięki temu strefę spadkową, w której znalazł się szybko klub z Krosna po wyjazdowej porażce z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Mecz w Hali Centrum wyróżnił się wyjątkowo długą pierwszą partią (34:32) i być może gdyby zespół Dominika Stanisławczyka wykorzystał w niej piłki setowe, reszta rywalizacji potoczyłaby się inaczej.

Serie A kobiet: ważne zwycięstwa Kąkolewskiej i Smarzek. Skorupa czeka na debiut (czytaj więcej)

Miejsce w pierwszej trójce rozgrywek straciła Grupa Azoty PWSZ Tarnów, która w derbach Małopolski wyraźnie uległa 7R Solnej Wieliczka. Ekipa gości postawiła się w trzecim i ostatnim secie, odrabiając straty i doprowadzając do remisu po 19, jednak błędy uniemożliwiły jej przedłużenie spotkania. Szansę na trzy punkty pewnie wykorzystał Joker Mekro Energoremont Świecie, który po czterech setach pokonał Wisłę Warszawa. Trener Ewa Cabajewska dysponowała tego dnia jedynie dziesięcioma siatkarkami, do tego po Syrenach widać było zmęczenie wywołane dużym natężeniem gier w ostatnim czasie.

Małą niespodziankę sprawiły uczennice szczyrkowskiego SMS-u, które na swoim terenie urwały punkt Enei Energetykowi Poznań. Faworytki wyszły na prowadzenie, wygrywając łatwo trzeciego seta do 13, ale drużyna kierowana przez Wiesława Popika i Joannę Staniuchę-Szczurek nie pozwoliła poznaniankom na dokończenie dzieła i dzięki świetnie rozegranej końcówce czwartej partii (33:31) mogła cieszyć się z punktu. W pozostałych starciach tej kolejki włocławski WTS przegrał kolejny mecz w trzech setach, a AZS Uni Opole zbliżył się do piątego miejsca w tabeli dzięki zwycięstwu nad UKS Szóstką Mielec.

W Rosji rośnie nowa Jekaterina Gamowa. Wychowała ją sama wielka mistrzyni

Wyniki 24. kolejki I ligi kobiet:

WTS KDBS Bank Włocławek - AZS Politechniki Śl. Gliwice 0:3  (16:25, 14:25, 23:25)

SMS PZPS Szczyrk - Enea Energetyk Poznań 2:3 (25:23, 23:25, 13:25, 33:31, 12:15)

7R Solna Wieliczka - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0 (25:16, 25:17, 25:23)

Wisła Warszawa - Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3 (22:25, 28:26, 23:25, 14:25)

MKS Dąbrowa Górnicza - Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass 3:0 (34:32, 25:20, 25:19)

Budowlani Toruń - Bluesoft Mazovia Warszawa 3:0 (25:21, 25:21, 26:24)

AZS Uni Opole - UKS Szóstka Mielec 3:0 (25:16, 28:26, 25:18)