Serie A kobiet: Katarzyna Skorupa doczekała się debiutu. Porażka Malwiny Smarzek

Epiu Pomi Casalmaggiore zdobyło ważne trzy punkty w składzie z Agnieszką Kąkolewską oraz debiutującą w tym sezonie włoskiej ekstraklasy Katarzyną Skorupą. Zespół Malwiny Smarzek uległ za to drużynie Anny Kaczmar.

Michał Kaczmarczyk
Katarzyna Skorupa w barwach Epiu Pomi Casalmaggiore Materiały prasowe / volleyballcasalmaggiore / Katarzyna Skorupa w barwach Epiu Pomi Casalmaggiore
Dla Epiu Pomi Casalmaggiore wygrana z przedostatnim w tabeli Reale Mutua Fenera Chieri była obowiązkiem i końcowy wynik spotkania nie był żadną sensacją, ale siatkarki Marco Sinibaldiego pozytywnie zaskoczyły swoją postawą, grając jak równy z równym przez pierwsze trzy sety.

- Jeżeli pamiętamy o podstawach swojej gry i naciskamy na rywala, jesteśmy drużyną, której każdy może się obawiać - podkreślał trener Marco Gaspari, który nie mógł być do końca zadowolony z postawy swoich siatkarek mimo wyniku.

Włoskie media: Mateusz Bieniek trafi do Cucine Lube Civitanova

Po stronie przegranej najlepiej spisała się Giulia Angelina (23 pkt), zaś w kadrze Pomi najwięcej punktów (22, w tym 5 asów) zdobyła Kenia Carcases OponAgnieszka Kąkolewska nie była tego dnia nadmiernie eksploatowana przez Katarzynę Skorupę, dostała od swojej rodaczki dziewięć piłek do skończenia, z których wykorzystała cztery. Polska środkowa brylowała za to na siatce i blokował rywalki aż 7 razy, co jest jej najlepszym indywidualnym wynikiem w tym sezonie.

Włoskie media podkreślają, że debiutująca w obecnych rozgrywkach Skorupa (2 bloki) zaliczyła świetne wejście do pierwszej szóstki Pomi, choć musi jeszcze znaleźć właściwie porozumienie z Valentiną Arrighetti. Jak stwierdził jeden z tamtejszych portali, "pod batutą Skorupy muzyka grana przez Pomi brzmi zupełnie inaczej i bardzo obiecująco".

Zanetti Bergamo miało szansę na poprawienie swojej pozycji w tabeli, ale porażka 1:3 z Bosca San Bernardo Cuneo sprawiła, że klub Malwiny Smarzek pozostał na 10. miejscu. Ekipa gości zaczęła świetnie, bo od seta wygranego do 15, natomiast im dalej w mecz, tym więcej popełniała ona błędów, a po drugiej stronie siatki nie do zatrzymania były Marina Zambelli i Wilma Salas (14 i 17 pkt). Anna Kaczmar tym razem nie pojawiła się ani na moment na boisku, natomiast Smarzek zdobyła dla Zanetti 16 punktów (1 as i 1 blok) przy 42-procentowej skuteczności.

Imoco Volley Conegliano bez straty seta pokonało Lardini Filottrano, choć przebieg starcia wcale nie był w oczywisty sposób jednostronny. Dzięki postawie Anthi Vasilantonaki (19 pkt) przyjezdne były chwilami bardzo blisko ugrania choćby jednej partii, ale na drodze stanęła im jedna z bohaterek meczu Karsta Lowe (16 pkt), do tego środkowe Robin De Kruijf i Raphaela Folie zdobyły łącznie aż 26 punktów. Trener Daniele Santarelli zaskoczył, wprowadzając w trzecim secie Martę Bechis w miejsce dobrze spisującej się Joanny Wołosz, natomiast Polka wróciła na pole gry przy stanie 22:21 dla Panter i spokojnie dopełniła formalności wraz z całym zespołem.

Siatkarz Pana Boga. Jakub Wachnik: Musiałem dotknąć dna, by poprosić Boga o pomoc (tylko u nas!)

Wyniki 20. kolejki Serie A kobiet:

Igor Gorgonzola Novara - Il Bisonte Firenze 3:0 (25:19, 26:24, 25:19)

Imoco Volley Conegliano - Lardini Filottrano 3:0 (25:22, 25:23, 25:23)

Savino Del Bene Scandicci - Saugella Team Monza 3:1 (27:29, 25:21, 25:23, 25:13)

Reale Mutua Fenera Chieri - Epiu Pomì Casalmaggiore 1:3 (22:25, 21:25, 26:24, 15:25)

Bosca San Bernardo Cuneo - Zanetti Bergamo 3:1 (15:25, 25:20, 25:15, 25:22)

Unet E-Work Busto Arsizio - Club Italia Crai 3:0 (25:20, 25:14, 25:14)

13. Club Italia Crai 0-18 10:54 2

Czy Epiu Pomi Casalmaggiore dzięki transferowi Skorupy ma większe szansę na medal Serie A?