KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mecz rekordzistek. Punkty, bloki, asy 20. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet

Najlepiej punktująca, zagrywająca i blokujące siatkarki kolejki zagrały w meczu E.Leclerc Radomki Radom z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała. W dwóch rankingach rządzi Brittany Abercrombie.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Brittany Abercrombie Newspix / DOMINIK BUZE/FOTOPYK / Na zdjęciu: Brittany Abercrombie
Mecz drużyn ze środka tabeli w Radomiu nie zawiódł tych, którzy mieli wobec niego wysokie oczekiwania. W pięciosetowym pojedynku BKS Profi Credit Bielsko-Biała zwyciężył z E.Leclerc Radomką 3:2 i w ten sposób potwierdził, że to jemu należy się przepustka do fazy play-off Ligi Siatkówki Kobiet. Statuetkę MVP dostała Julia Nowicka z lepszego zespołu.

To w pokonanej drużynie była jednak zawodniczka, której indywidualne statystyki były najbardziej imponujące. Brittany Abercrombie zdobyła najwięcej 25 punktów spośród siatkarek, które zagrały w 20. kolejce. Z pięcioma asami została również najlepiej zagrywającą zawodniczką weekendu. Amerykanka dołączyła do zespołu z Radomia w grudniu, więc nie ma jej w czołówce rankingów obejmujących cały sezon. Co innego Jovana Brakocević, która kolejny raz potwierdziła klasę i w derbach Łodzi zdobyła 22 punkty dla Grotu Budowlanych.

Najlepiej punktujące:

1. Brittany Abercrombie (E.Leclerc Radomka Radom) - 25 punktów
2. Jovana Brakocević (Grot Budowlani Łódź) - 22 punkty
3. Emilia Mucha (BKS Profi Credit Bielsko-Biała) - 19 punktów

Pojedynek na bloki stoczyły Sonia Kubacka z E.Leclerc Radomki Radom oraz Nina Herelova z BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała. Nie został on rozstrzygnięty. Obie zawodniczki zdobyły tym elementem po siedem punktów. Cała drużyna spod Klimczoka wywalczyła blokiem 19 punktów, w czym duża zasługa również Kornelii Moskwy. W derbach Łodzi najtrudniejsza do ominięcia przy siatce była Klaudia Alagierska. Środkowa postawiła sześć bloków.

Najlepiej blokujące:

1. Sonia Kubacka (E.Leclerc Radomka Radom), Nina Herelova (BKS Profi Credit Bielsko-Biała) - 7 bloków
2. Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź) - 6 bloków
3. Kornelia Moskwa (BKS Profi Credit Bielsko-Biała), Ewelina Krzywicka (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz) - 5 bloków

Wśród najlepiej zagrywających ponownie trzy siatkarki Radomki oraz dwie BKS-u. 18 asów serwisowych radomianek w jednym meczu to świetny wynik. Brittany Abercrombie próbowały dotrzymać kroku Natalia Skrzypkowska oraz Alicja Grabka. Ta ostatnia jest w "10" najlepiej zagrywających siatkarek ligi. Nie próżnowały w polu serwisowym rozgrywające. Femke Stoltenborg z Grotu Budowlanych popisała się czterema asami, a Sladjana Mirković z Chemika Police trzema.

Najlepiej zagrywające:

1. Brittany Abercrombie (E.Leclerc Radomka Radom) - 5 asów
2. Femke Stoltenborg (Grot Budowlani Łódź) - 4 asy
3. Natalia Skrzypkowska (E.Leclerc Radomka Radom), Alicja Grabka (E.Leclerc Radomka Radom), Olivia Różański (BKS Profi Credit Bielsko-Biała), Katarzyna Konieczna (BKS Profi Credit Bielsko-Biała), Marharita Azizowa (Enea PTPS Piła), Paulina Szpak (Enea PTPS Piła), Sladjana Mirković (Chemik Police) - 3 asy

ZOBACZ WIDEO Championship: Klich asystuje i prowokuje! Leeds United wygrało z Boltonem [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Brittany Abercrombie jest najlepszą siatkarką E.Leclerc Radomki Radom?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×