WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Raport WP SportoweFakty: Kto do kadry oprócz Bartosza Kurka? Analizujemy atakujących z Plusligi

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik

Podstawowe informacje - tak punktowali atakujący

Atakujący, jak wszyscy inni zawodnicy w drużynie (oprócz libero), punktować mogą na trzy sposoby. W poniższym zestawieniu możemy zobaczyć, w jaki sposób zdobywali punkty podczas plusligowych spotkań. Ich dorobek jest oczywiście w dużej mierze zależny od tego, jak często grali. W kolejnych tabelach dane będą przedstawiane procentowo, co pozwoli szerzej spojrzeć na dokonania siatkarzy. 

Najczęściej w ataku punktował Maciej Muzaj, natomiast najlepszą zagrywką z polskich zawodników dysponował Karol Butryn. W bloku zdecydowanie najlepszy był Dawid Konarski, co nie jest niespodzianką, pamiętając o jego dokonaniach z przeszłości.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że wszystkie dane pochodzą z jednego źródła, co jest o tyle istotne, że na oficjalnej stronie ligi zsumowane są informacje od wszystkich statystyków, a każdy z nich inaczej ocenia poszczególne parametry. Dwie pierwsze tabele stworzone zostały na podstawie danych od Kamila Kwiecińskiego, statystyka Chemika Bydgoszcz, a dwie kolejne dzięki informacjom zebranym przez Mateusza Nykiela, statystyka Indykpolu AZS Olsztyn. 

Punkty zdobywane przez atakujących:

Zawodnik Atak Blok Zagrywka
Maciej Muzaj 441 33 26
Bartosz Filipiak 327 29 23
Łukasz Kaczmarek 325 31 22
Karol Butryn 312 33 34
Dawid Konarski 276 43 13
Jakub Ziobrowski 238 29 12
Damian Schulz 215 19 13
Mateusz Malinowski 204 8 23
Grzegorz Bociek 184 10 29
Bartosz Kurek 182 25 22
Michał Filip 173 19 13
Rafał Faryna 173 4 5
Jakub Jarosz 163 10 11
Mariusz Wlazły 146 28 16
Jan Hadrava 370 33 45
Lincoln Williams 244 18 23
Maksim Żygałow 163 19 20
Renne Teppan 157 19 13

   

Kto oprócz Bartosza Kurka powinien trafić do kadry

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Marcin Kromer 0
  Nie chodzi o moment uderzenia piłki przez atakującego, ale moment w którym piłka znajduje się najwyżej po odbiciu przez wystawiającego. Myślenie nie boli proszę spróbować
  Łukasz Szulowski Wysoka to pilka wystawiana 3 metry nad siatkę??? A quick "plasko 1,5 metra nad siatkę?? Pani myśli pisząc takie rzeczy? Do piłek wystawionych 1,5 metra nad siatkę to nie wiem czy ktoś na świecie jest w stanie doskoczyć? A 3 metry? To chyba jakas nowa dyscyplina.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • marmaz 0
  Konarski odpalił dopiero w końcówce sezonu, bez fajerwerków w fazie zasadniczej. Schulz znacznie obniżył loty w Resovi, bardzo słaby sezon w porównaniu do tych w Treflu. Muzaj zagrał dobry sezon, ale wciąż się podpala w końcówkach. Malinowski zagrał świetny sezon, więc Heynen pewnie da mu szansę. Moim zdaniem, w ogólnym rozrachunku, najlepszym wyborem będzie Ł.Kaczmarek. Wydaje się być najbardziej stabilny i powtarzalny, nie miał jakichś wielkich wahań formy w ciągu sezonu.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Wiesia K. 0
  Nie wiadomo czy Muzaj nie będący pod kontrolą Anastasiego jest w stanie grać RÓWNO I DOBRZE PRZEZ DŁUŻSZY OKRES... Ja bardzo chciałabym zobaczyć w reprezentacji Malinowskiego - on się nie spala jak Muzaj w końcówkach setów - wygląda, jakby dopiero po meczu włączał mu się system nerwowy... ;-) Kaczmarek w tym sezonie dobrze ale nie zachwycił niczym, Konar dopiero teraz "zaczął płonąć"...
  Mam nadzieję ,że Heynen zauważy Mateusza Malinowskiego i da mu szansę .
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)