Baraż o LSK: KSZO Ostrowiec Św. lepszy od Wisły Warszawa w pierwszym meczu

KSZO Ostrowiec Św. wygrał pierwsze spotkanie barażowe w walce o Ligę Siatkówki Kobiet. Ostrowczanki w trzech partiach pokonały Wisłę Warszawa i prowadzą w rywalizacji, która toczy się do trzech zwycięstw - 1:0.

Anna Soboń
Anna Soboń
siatkarski KSZO Ostrowiec Św WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: siatkarski KSZO Ostrowiec Św.
Pierwszą partię lepiej rozpoczęła ekipa gospodyń (5:3, 7:4), jednak z biegiem czasu wicemistrz I ligi zaczął gonić wynik i przy stanie 10:8 trener Frantisek Bockay poprosił o czas. Kiedy tylko ostrowczanki odskoczyły na dwa oczka (12:10) zespół ze stolicy natychmiast odrabiał straty, a po ataku Żanety Baran doprowadził do remisu po 15. Ciężar gry w decydujących momentach brała na siebie Swietłana Dorsman, którą ciężko było rywalkom zatrzymać (18:15) i trener Ewa Cabajewska musiała prosić o przerwę. drugi czas przy stanie 22:17 niewiele zmienił i końcówka seta należała do ekipy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, która po asie serwisowym Kolety Łyszkiewicz wygrała do 19.

Druga odsłona była już bardziej wyrównana, gdyż żadna z drużyn nie ustrzegła się błędów własnych (11:11). Kiedy tylko Wisła dochodziła pomarańczowo-czarne, te natychmiast punktowały (15:13), a przy stanie 19:15 trener Cabajewska poprosiła o czas. Końcowe fragmenty to już zdecydowana przewaga miejscowych, które po ataku Łyszkiewicz wygrały 25:18 i zwiększyły prowadzenie w meczu na 2:0.

Czytaj również: Patologia w polskich klubach siatkarskich ZOBACZ WIDEO: "Druga połowa". Kapitalny powrót Boruca do bramki! "Powinien na dłużej zagościć w podstawowym składzie"

Trzecia partia to walka po obu stronach siatki, jednak tylko w początkowej fazie seta (5:5) Później do głosu doszły ostrowczanki (15:10, 18:13) i w ostatecznym rozrachunku to podopieczne trenera Bockaya okazały się lepsze od rywalek z Warszawy i po ataku Łyszkiewicz zakończyły trzeciego seta do 18 i całe spotkanie 3:0.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Wisła Warszawa 3:0 (25:19, 25:18, 25:18)

KSZO: Geyko, Wojtowicz, Kasprzak, Łyszkiewicz, Oktaba, Dorsman, Pawlukowska (libero).

Wisła: Nowgorodczenko, Baran, Marcyniuk, Mikołajewska, Połeć, Lewandowska, Markiewicz (libero) oraz Banasiak.

MVP: Koleta Łyszkiewicz (KSZO).

Stan rywalizacji: 1:0 dla KSZO.

Czy KSZO Ostrowiec Św. poradzi sobie w barażu o LSK?