LSK: lany wtorek. Developres SkyRes Rzeszów wykonał pierwszy krok na podium

Developres SkyRes Rzeszów wygrał 3:0 z Chemikiem Police pierwszy mecz o trzecie miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. Był wyraźnie lepszy w każdym elemencie.

siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów
Duże rozczarowanie panowało w obu drużynach po półfinałach. Ktoś w nich przegrać musiał, ale w przypadku Chemika Police i Developresu SkyRes Rzeszów były to gładkie porażki z niżej notowanymi w sezonie zasadniczym klubami. Siatkarki nie ukrywały, że poza rozczarowaniem kibiców, rozczarowały same siebie.

Rzeszowianki szybciej wróciły do równowagi. Po ich stronie funkcjonował blok, niewygodna zagrywka, kończyły sytuacyjne piłki. Chemik nadal błądził. W jego grze wszystko działało na zwolnionych obrotach, bez tempa, dokładności, błysku. Na koniec partii Bianka Busa wyrzuciła piłkę z lewego skrzydła poza boisko i Developres wygrał 25:19.

Grający po raz pierwszy pod wodzą Bartłomieja Dąbrowskiego zespół z Rzeszowa generalnie kontrolował mecz. Nie grał na kosmicznie wysokim poziomie, a w stu procentach wystarczającym na Chemika. Gospodynie wykorzystały w drugim secie praktycznie wszystkie możliwości oddania punktu rywalkom od błędu ustawienia, przez dotknięcie siatki, po podwójne odbicie. Developres wygrał drugiego seta 25:20, a jego ozdobą był as serwisowy z wyskoku Jeleny Blagojević.

Trzecia runda rozpoczęła się inaczej. Prowadził Chemik, a swoją przewagę 5:1 wypracował przy zagrywkach Martyny Łukasik. Developres znalazł się w tym momencie w największych opałach. Stan zagrożenia nie potrwał długo. Petja Barakowa szybko pomogła swoimi serwisami zredukować stratę do policzanek, a set zakończył się wygraną rzeszowianek 25:21.

Rywalizacja o brązowe medale potrwa do trzeciego zwycięstwa którejś z drużyn. Drugi mecz w piątek w Rzeszowie.

Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (19:25, 20:25, 21:25)

Chemik: Mirković, Busa, Grajber, Chojnacka, Ogbogu, M. Łukasik, Krzos (libero) oraz Pleśnierowicz, Mędrzyk, Bednarek, Gamma

Developres: Barakowa, Mlejnkova, Blagojević, Tokarska, Witkowska, Zaroślińska-Król, Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero)

MVP: Michaela Mlejnkova (Developres)

Czy Developres SkyRes Rzeszów zdobędzie brązowe medale mistrzostw Polski?