Mistrz świata w najlepszej drużynie Europy. Mateusz Bieniek oficjalnie zawodnikiem Cucine Lube Civitanova

Transfer, o którym w siatkarskim środowisku mówiło się od dawna, został wreszcie oficjalnie ogłoszony. Środkowy reprezentacji Polski, Mateusz Bieniek podpisał, kontrakt z najlepszym klubem Europy, Cucine Lube Civitanova.

Grzegorz Wojnarowski
Mateusz Bieniek WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Mateusz Bieniek
25-letni zawodnik związał się z mistrzami Włoch i zwycięzcami ostatniej edycji Ligi Mistrzów trzyletnim kontraktem. - Zdecydowałem się na Lube, ponieważ jest to jeden z najlepszych klubów świata. To będzie dla mnie wielkie wyzwanie. Mam nadzieję, że osiągnę duże sukcesy w koszulce tej drużyny - powiedział Bieniek po podpisaniu umowy.

W drużynie prowadzonej przez Ferdinando De Giorgiego polski siatkarz najprawdopodobniej zajmie miejsce Dragana Stankovicia. Serb grał w Lube przez dziesięć ostatnich lat, był nawet kapitanem drużyny.

Włoski zespół to prawdziwy siatkarski "dream team". Jego największymi gwiazdami są reprezentujący Włochy Kubańczyk Osmany Juantorena, jego rodak, wkrótce zawodnik kadry Brazylii - Joandry Leal, bułgarski atakujący Cwetan Sokołow oraz brazylijski rozgrywający Bruno Rezende.

W ostatnim finale włoskiej Serie A Cucine Lube Civitanova pokonało 3:2 Sir Safety Perugia z Wilfredo Leonem w składzie. Z kolei w finale Ligi Mistrzów nowy klub Bieńka wygrał 3:1 z rosyjskim Zenitem Kazań.

W przyszłym sezonie w barwach mistrzów Włoch będzie grał również Kamil Rychlicki, Luksemburczyk polskiego pochodzenia.

Mateusz Bieniek jest wychowankiem Norwida Częstochowa. Przez ostatnie trzy lata występował w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, z którą wywalczył dwa tytuły mistrza Polski, dwukrotnie wygrał też Puchar Polski. W reprezentacji gra od 2015 roku. Był w kadrze na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, a w ubiegłym roku zdobył złoty medal mistrzostw świata rozegranych we Włoszech i w Bułgarii.

Z obecnym trenerem Lube mierzący 210 centymetrów środkowy współpracował wcześniej w kadrze Polski (De Giorgi był selekcjonerem Biało-Czerwonych w 2017 roku) oraz w ZAKSIE w sezonie 2016/2017, który zespół z Kędzierzyna-Koźla zakończył zdobyciem podwójnej korony.

Czy Mateusz Bieniek będzie podstawowym zawodnikiem drużyny Cucine Lube Civitanova?