Liga Narodów Kobiet: ostre hamowanie USA. Nie ma już niepokonanych

Po pięciu zwycięstwach z rzędu reprezentacja USA została zatrzymana. Przegrała 2:3 z nisko notowaną Dominikaną i przestała być liderem Ligi Narodów Kobiet. Włoszki zwyciężyły 3:1 z Serbkami.

siatkarki reprezentacji Dominikany Materiały prasowe / volleyball.world / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Dominikany
Siatkarki z USA przegrały z zespołem, który był gorszy od czterech poprzednich przeciwników. Dominikana sprawiła niemałą niespodziankę. Już pierwszego seta wygrała 25:10, a później, choć Amerykanki kilkakrotnie podrywały się do walki, była lepsza również w trzeciej partii i w tie-breaku.

Dominikanę poprowadziła do zwycięstwa Brayelin Elizabeth Martinez, która zdobyła 26 punktów. Siedmioma blokami popisała się Lisvel Elisa Eve Mejia, a cztery asy zaserwowała Bethania De la Cruz de Pena. Reprezentantki USA miały problem z przedarciem się na skrzydłach. Najskuteczniejsza spośród nich była środkowa Chiaka Ogbogu (14/26), która w poprzednim sezonie reprezentowała Chemika Police.

W Lidze Narodów Kobiet nie ma już niepokonanego zespołu. Ostatnie zatrzymane to właśnie Amerykanki. W tabeli na koniec drugiego tygodnia rywalizacji spadły na drugie miejsce za Turczynki. Obie reprezentacje mają po 15 punktów, tak samo jak Polska i Włochy.

Drużyna z Półwyspu Apenińskiego wykorzystała atut gry w Conegliano i wywalczyła siedem punktów w trzech meczach. W czwartek pokonała 3:1 Serbię, choć w pierwszym secie uznała wyższość mistrzyń świata. Dowodzony przez Paolę Egonu zespół świetnie serwował. Egonu wykazała się siedmioma asami, a wszystkie gospodynie 16. Serbki grały w Italii bez swojej liderki Tijany Bosković.