Kamerunki mistrzyniami Afryki. Przygotowania w Nowym Sączu dały efekt

Siatkarki kadry Kamerunu po raz kolejny zdobyły złote medale mistrzostw Afryki, pokonując w wielkim finale turnieju Kenię 3:2. Afrykański zespół występował w tym roku towarzysko w Polsce.

Michał Kaczmarczyk
Siatkarki reprezentacji Kamerunu Materiały prasowe / CAVB / Siatkarki reprezentacji Kamerunu
Ostatni mecz organizowanych w Egipcie mistrzostw Afryki siatkarek był zdecydowanie jednym z najlepszych spotkań całej tegorocznej edycji rozgrywek. Zawodniczki Kamerunu i Kenii rozegrały pięć setów stojących na najwyższym kontynentalnym poziomie, a ostatecznie zwycięsko z batalii w Kairze wyszły Kamerunki, obrończynie tytułu sprzed dwóch lat (25-17, 25-27, 25-23, 23-25, 16-14).

Final Six Ligi Narodów. Oceniamy brązowych medalistów!

Tym samym siatkarki Jeana-Rene Akono po raz drugi okazały się najlepszym zespołem w Afryce i po raz kolejny pokonały Kenijki, które triumfowały w historii mistrzostw tego kontynentu aż siedmiokrotnie. Trzecie miejsce w zawodach zajęła kadra Senegalu, która pokonała Egipcjanki 3:1 (25-17, 25-17, 14-25, 28-26) i zrewanżowała się za porażkę w starciu o brąz mistrzostw sprzed dwóch lat.

Co ciekawe, mały wkład w sukces kadry z Afryki ma Polska, w której Kamerunki przygotowywały się do najważniejszej imprezy w roku. W maju tego roku kameruńska reprezentacja siatkarek brała udział w Szubryt Cup 2019, rozegranym w Nowym Sączu. Udział w towarzyskich rozgrywkach brały także kadry Szwecji i Australii, a także drużyna gospodarzy "White Hare Team", złożona z zawodniczek występujących w klubach m.in. z Ostrowca Świętokrzyskiego, Gliwic, Wieliczki i Nowego Sącza. Kameruński zespół zajął w tym turnieju ostatnie, czwarte miejsce.

Final Six Ligi Narodów. Piękny gest Jakuba Bednaruka. Jego medal zostanie zlicytowany

Mistrzynie Afryki wezmą udział także w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich 2020 w Tokio. Kamerunki wezmą udział w zmaganiach grupy D (1-3 sierpnia z Brazylią, Dominikaną i Azerbejdżanem). Polska reprezentacja zagra w dniach od 2 do 4 sierpnia we Wrocławiu z Serbią, Tajlandią i Portoryko.