Mistrzostwa Europy siatkarek: smutny obrazek na koniec turnieju. Kibice wyszli z hali przed dekoracją

Tureccy kibice byli bardzo mocno zawiedzeni porażką swojej reprezentacji w finale mistrzostw Europy siatkarek. Wielu z nich opuściło Ankara Arenę jeszcze przed dekoracją, przez co zawodniczki odbierały medale przy w połowie pustych trybunach.

Grzegorz Wojnarowski
siatkarki reprezentacji Turcji Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Turcji
To przykry obrazek na koniec świetnego, stojącego na wysokim poziomie turnieju. Finał z udziałem drużyn Turcji i Serbii stał na kosmicznym poziomie i choć ostatecznie to mistrzynie świata wygrały 3:2, gospodynie mistrzostw Europy siatkarek 2019 również zasłużyły na ogromne brawa.

Tymczasem duża część kibiców, którzy w półfinale i w finale stworzyli niesamowitą atmosferę i niestrudzenie zagrzewali swoje siatkarki do walki od pierwszej do ostatniej piłki, po przegranej walce o złoto w dużej liczbie opuścili swoje ulubienice.

Jak donosi nasz wysłannik do Ankary Krzysztof Sędzicki, mniej więcej połowa fanów opuściła mogącą pomieścić 10,5 tysiąca widzów halę jeszcze zanim Serbki, Turczynki i Włoszki odebrały medale.

Wielka szkoda, że nie wszyscy kibice wytrwali ze swoją drużyną do samego końca i nie uhonorowali ich ogromnego wysiłku oraz wielkiego osiągnięcia, jakim jest srebrny medal ME. To rysa na wizerunku, na który Turcy zapracowali we wcześniejszych meczach i w czasie samego finału. Ich ogłuszający doping zrobił wrażenie m.in. na czołowym polskim agencie siatkarskim, Jakubie Dolacie.