Mistrzostwa Europy siatkarzy. Twitter po meczu Polska - Niemcy: nokaut! Duma rozpiera

Reprezentacja Polski w trzech setach uporała się z kadrą Niemiec i zameldowała się w półfinale mistrzostw Europy. Zobacz, co o tym starciu sądzi środowisko siatkarskie na Twitterze.

Tomasz Rosiński
Michał Kubiak w ataku PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Michał Kubiak w ataku

Polacy po ośmiu latach przerwy awansowali do półfinału ME. Biało-Czerwoni w znakomitym stylu pokonali niemiecką drużynę (3:0), czym wywołali zachwyt wśród użytkowników Twittera.

Oficjalny profil czempionatu Starego Kontynentu powitał polskich siatkarzy w TOP4 turnieju. W meczu Polska - Niemcy najwięcej punktów - po 18 - zdobyli Wilfredo Leon i Georg Grozer.

Jacek Laskowski z TVP zauważył, że "dobiegła końca seria 17 setów, w których Polacy nie pozwolili rywalom na zdobycie przynajmniej 20 punktów." Po czym zażartował: "kryzys".

"Gratulacje Panowie!!! NOKAUT!" - cieszył się Jakub Bączek.

Klub Berlin Recycling Volleys pogratulował Polsce zwycięstwa, przywołując postać Adama Małysza.

- Podoba mi się jak dotąd ten drugi sezon trenera, co to miał być gorszy. Dawno nie miałam tyle przyjemności, a zarazem spokoju w oglądaniu reprezentacji Polski. Brawo za styl i awans do strefy medalowej pierwszy raz od 2011 - stwierdziła Ola Piskorska.

- Kolejny nokaut polskich siatkarzy! To znowu był pokaz naszej siły. Duma rozpiera - zakomunikował Sebastian Szczęsny, dziennikarz TVP.