Puchar Świata siatkarzy: Polska - Rosja. Historyczny moment. Leon, Kubiak i Kurek razem na boisku

Pierwszy raz w tym samym momencie na parkiecie w reprezentacji Polski mieliśmy tercet Wilfredo Leon - Michał Kubiak - Bartosz Kurek. Nasi liderzy przez kilka minut wystąpili razem w meczu z Rosją w Pucharze Świata w Japonii.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
reprezentacja Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
Na ten moment długo czekaliśmy. W pierwszym secie spotkania Polska - Rosja, przy stanie 22:22, Michał Kubiak zmienił Bartosz Kwolka i dołączył do innych liderów naszej reprezentacji - Wilfredo Leona oraz Bartosza Kurka. Cały tercet, który ma poprowadzić kadrę do sukcesów na igrzyskach olimpijskich, grał razem do końca pierwszego seta, który zakończył się porażką 25:27.

Leon w kadrze mógł zadebiutować dopiero pod koniec lipca tego roku, gdy skończyła się 2-letnia karencja na występy Kubańczyka w naszej reprezentacji. Leon ma już za sobą pierwszy sukces - brązowy medal mistrzostw Europy, na których, z powodu urazu kręgosłupa, zabrakło Kurka.

Najlepszy gracz zeszłorocznych mistrzostw świata do zespołu dołączył w Pucharze Świata. W pierwszych meczach turnieju nie było jednak Kubiaka, który w Japonii spędzi cały sezon ligowy i musiał przygotować się na dłuższy pobyt w tym kraju.

Całą trójkę Vital Heynen miał do dyspozycji dopiero w szóstym meczu turnieju - z Rosją. Na razie Belg daje jeszcze czas Kubiakowi na regenerację po długiej podróży i przeciwko zwycięzcom Ligi Narodów rzadko dawał szansę naszemu kapitanowi. W kolejnych meczach świetny tercet powinniśmy już częściej oglądać razem na boisku.

Mimo przegranej w pierwszym secie, Polacy zdołali odwrócić losy meczu i pokonali Rosję 3:1. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ.

Czy Polacy sięgną po medal w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich?