PlusLiga. Trefl - PGE Skra. Walka na noże przez trzy sety. W czwartym gra gdańszczan się posypała

Siatkarze Trefla Gdańsk długo dotrzymywali kroku PGE Skrze Bełchatów podczas inauguracji PlusLigi. - Przez trzy sety walczyliśmy na noże. Nawiązaliśmy walkę z pretendentem do tytułu - powiedział Bartosz Filipiak, atakujący drużyny znad morza.

Sebastian Zwiewka
Bartosz Filipiak Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Bartosz Filipiak
Gdańszczanie punktów nie zdobyli, ale pozostawili po sobie naprawdę dobre wrażenie. Kibice z Trójmiasta opuszczali Ergo Arenę zadowoleni i nie zmieniła tego porażka Trefla (1:3). - Przez trzy sety walczyliśmy na noże. Posyłaliśmy mocne zagrywki, ale rywale doskonale sobie radzili z naszymi serwisami i dobrze wyprowadzali akcje. Szkoda końcówki trzeciego seta, mogliśmy przechylić szalę na swoją korzyść. Cieszymy się, że nawiązaliśmy walkę z pretendentem do tytułu - przyznał Bartosz Filipiak.

Dobry nastrój nie opuszczał także zawodników znad morza. - Możemy być zadowoleni. Ten mecz da nam dużo pewności siebie. Jesteśmy nowym zespołem i potrzebujemy takich występów. Nie wygraliśmy, ale zagraliśmy w niezłym stylu. Mamy duży materiał do analizy i wiele rzeczy do poprawy. Patrzymy pozytywnie w przyszłość - dodał.

Filipiak pokazał kibicom Trefla, że jest życie po Macieju Muzaju. Rozgrywający kierowali do niego sporo piłek. Skuteczność nowego atakującego klubu z Gdańska była na bardzo dobrym poziomie. - Zagrałem tak jak cała drużyna. Przez trzy sety było dobrze, a w czwartym wszystko się posypało. Jestem w miarę zadowolony ze swojego występu. Wiem jednak, że w kilku sytuacjach mogłem zachować się lepiej - ocenił 25-latek.

PlusLiga podkręca tempo. W środę nad morze przyjedzie zespół Cerradu Enei Czarnych Radom. - Spodziewam się trudnego meczu. Pojedynki z nimi zawsze były ciężkie. To drużyna z charakterem. Zapowiada się mecz walki. Mam nadzieję, że będziemy na to gotowi - zaznaczył.

Gdańszczan stać na zwycięstwo w tej rywalizacji i zdobycie pierwszych punktów. - Jeżeli zagramy na swoim dobrym poziomie, to wynik będzie sprawą otwartą. W każdym meczu gramy o zwycięstwo. Zrobimy wszystko, aby osiągnąć optymalną formę. Na tyle mamy wpływ - podsumował Filipiak.