Liga japońska: Panasonic Panthers liderują. Niecodzienny mecz klubu Michała Kubiaka

Panasonic Panthers wygrali dwa mecze i pozostają liderami ligi japońskiej. Michał Kubiak w obu spotkaniach zdobył po kilkanaście punktów.

Michał Kubiak Newspix / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Michał Kubiak
"Pantery" zwyciężyły 3:1 z FC Tokio i 3:2 z Toray Arrows. Niecodzienny przebieg miała pierwsza konfrontacja. Rozegranie jednego maratońskiego seta na przewagi to nic dziwnego, ale rozegranie dwóch z rzędu z minimum 70 piłkami to niecodzienne zdarzenie. Panasonic Panthers kolejno wygrali 36:34 i przegrali 37:39.

Michał Kubiak był w obu spotkaniach podstawowym siatkarzem. W starciu z FC Tokio zdobył 12 punktów, z czego 10 atakiem (10/28, 36 procent) oraz dwa blokiem. Po trzech setach zszedł z boiska. W niedzielę reprezentant Polski wywalczył 18 punktów. 15 razy skutecznie atakował (15/28, 54 procent), a poza dwoma dobrymi blokami wykazał się asem serwisowym. Już tradycyjnie w meczu swojego klubu najczęściej przyjmował.

Panasonic Panthers stracili w ten weekend punkt przewagi nad wiceliderem JTEKT Stings. Przedłużyli natomiast do ośmiu serię wygranych meczów.

VC Nagano Tridents z Patrykiem Strzeżkiem w składzie poniosło porażki 0:3 z JT Thunders oraz 0:3 z JTEKT Stings. Drużyna pozostaje trzecia od końca w tabeli. Strzeżek zdobył w ten weekend 26 punktów. 14 w sobotę, 12 w niedzielę. Jego skuteczność w ataku nie przekraczała 40 procent.