LSK: zaskoczenie w Bielsku-Białej. BKS Stal pokonał ŁKS Commercecon Łódź

ŁKS Commercecon Łódź przegrał trzeci mecz z rzędu w Lidze Siatkówki Kobiet. Mistrz Polski został pokonany 1:3 przez BKS Stal Bielsko-Biała.

siatkarki BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała
BKS Stal Bielsko-Biała przegrał trzy poprzednie mecze, w których zmierzył się z dwoma medalistami mistrzostw Polski, a także z posiadaczem krajowego Pucharu i Superpucharu. W konfrontacjach z Developresem SkyRes Rzeszów, Grupą Azoty Chemikiem Police oraz Grotem Budowlanymi Łódź wygrał jednego seta, nie zapunktował. Drużyna z południa Polski zapukała na początku sezonu do czołówki Ligi Siatkówki Kobiet, ale po paśmie niepowodzeń musiała już bardziej martwić się o utrzymanie miejsca w górnej połowie tabeli. W sobotę nastąpiło jej odrodzenie.

W Bielsku-Białej wystąpił kolejny markowy przeciwnik ŁKS Commercecon Łódź. Mistrz Polski również ostatnio przegrywał, ale po tie-breakach, z najlepszymi klubami ligi, co przyjmował za umiarkowanie dobrą wróżbę. Z zespołem spod Klimczoka zamierzał już bezdyskusyjnie zwyciężyć, mimo to niespodziewanie dostał zimny prysznic.

Pierwsza partia przebiegała jeszcze pod dyktando łodzianek, które wygrały 25:19, ale później pojedynek wyrównał się. BKS szybko wyciągał wnioski i potrafił odpowiedzieć na dobre otwarcie rywalek. W drugim secie zwyciężył 25:23, a w trzecim sprawił faworytkom lanie 25:14. Drużyna z Bielska-Białej prowadziła 2:1 w partiach i doszło już do małej niespodzianki. Na dużą trzeba było poczekać jeszcze tylko pół godziny. Siatkarki spod Klimczoka nie pozwoliły mistrzyniom Polski nawet doprowadzić do tie-breaka i wygrały czwartego seta 25:21.

Dobrze spisała się pracowita w przyjęciu i w ataku Olivia Różański, która zdobyła 29 punktów. Kończyła akcje ze skutecznością 52 procent, trzy razy zablokowała przyjezdne. Największym wsparciem dla Różański była Andrea Kossanjowa, która wykonała 21 zagrywek. Gospodynie były lepsze w ataku, choć czysto statystycznie mnie dokładnie przyjmowały.

ŁKS czeka w nadchodzącym tygodniu mecz z Igorem Gorgonzola Novara w Lidze Mistrzyń. Drużyna z Polski będzie bronić prowadzenia w grupie w starciu u siebie z niedawnym uczestnikiem Klubowych Mistrzostw Świata. BKS wystąpi jeszcze w tym roku w Lidze Siatkówki Kobiet i powalczy o punkty z Energą MKS-em Kalisz.

BKS Stal Bielsko-Biała - ŁKS Commercecon Łódź 3:1 (19:25, 25:23, 25:14, 25:21)

BKS: Krajewska, Różański, Kossanjowa, Świrad, Ogoms, DeHoog, Drabek (libero) oraz Kowalczyk, Dąbrowska, Kostera, Moskwa

ŁKS: Mori, Wójcik, Lazović, Alagierska, Pacak, Bociek, Strasz (libero), Korabiec (libero) oraz Kwiatkowska, Szczyrba, Kowalińska

MVP: Olivia Różański (BKS)

Czy ŁKS Commercecon Łódź wygra mecz z Igorem Gorgonzola Novara w Lidze Mistrzyń?