PlusLiga. MKS Ślepsk Malow - Asseco Resovia. Faza play-off w sferze marzeń. Piotr Gruszka: Ciążyła na nas presja

Sytuacja Asseco Resovii Rzeszów od dawna jest nie do pozazdroszczenia. Siatkarze z Podkarpacia w piątek przegrali ważny mecz w Suwałkach (1:3). Ciężko będzie się im znaleźć w fazie play-off. - Ciążyła na nas presja - przyznał trener Piotr Gruszka.

Sebastian Zwiewka
trener Piotr Gruszka WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: trener Piotr Gruszka
Najbliższe miesiące zadecydują o tym, które drużyny zakończą rundę zasadniczą w pierwszej ósemce i w nagrodę zagrają o medale w fazie play-off. Coraz więcej znaków na niebie wskazuje, że w tej stawce zabraknie siatkarzy Asseco Resovii. Rzeszowianie od początku sezonu nie potrafią złapać odpowiedniego rytmu i zajmują w tabeli PlusLigi dopiero jedenaste miejsce.

Podopieczni Piotra Gruszki w piątek przegrali bardzo ważne spotkanie na wyjeździe z MKS-em Ślepsk Malow Suwałki (1:3). - Ciężko na gorąco podsumować ten mecz. Na pewno przyjechaliśmy do Suwałk po trzy punkty. Wiemy, jak pracowaliśmy w ostatnim okresie i nie ma znaczenia to, że trenowaliśmy w okrojonym składzie. Dwa spotkania sparingowe z kędzierzynianami nie dawały obrazu, że nasza gra będzie tak słabo wyglądała - ocenił 42-letni szkoleniowiec rzeszowian w rozmowie z telewizją Polskiej Ligi Siatkówki.

Po raz kolejny drużynę beniaminka do zwycięstwa poprowadzili kibice. Hala jest ogromnym atutem suwalczan. - Wiedzieliśmy, że siłą rywali może być własna hala. Świetnie spisali się na zagrywce, a u nas w dwóch pierwszych setach ten element po prostu nie istniał. Później już ciążyła na nas presja i pojawiła się myśl, że możemy przegrać spotkanie - dodał.

Rzeszowianie wygrali trzecią partię i złapali kontakt. Na więcej jednak tego dnia nie było ich stać. Porażka w czterech setach jest ogromnym rozczarowaniem, bo faza play-off powoli odjeżdża. - Nie byliśmy na tyle skuteczni, żeby powalczyć z tak bardzo dobrze grającym zespołem. Uważam, że suwalczanie zagrali na luzie. Nawet przy naszej dobrej zagrywce mieliśmy problem ze skutecznym blokiem i obroną piłek. Ciężko było nam wrócić do gry - stwierdził Gruszka.

Oba miasta dzieli około 600 kilometrów. Podróż siatkarzy Asseco Resovii do domu nie mogła być wesoła. Kadra na papierze wygląda imponująco, a w rzeczywistości kolejny rok z rzędu na boisku jest bardzo przeciętnie. - Przegraliśmy pierwsze spotkanie w drugiej rundzie, więc powrót do domu nie będzie dla nas ciekawy - zakończył trener rzeszowian.

Czy Asseco Resovia znajdzie się w fazie play-off?