Liga japońska: Panasonic Panthers wrócili do wygrywania. Michał Kubiak rządził w bloku

Panasonic Panthers nie mieli problemu z pokonaniem będących w dolnej połowie tabeli Osaka Sakai oraz Oity Miyoshi. Michał Kubiak zaprezentował się pozytywnie w pierwszym z meczów.

Michał Kubiak Newspix / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Michał Kubiak
Panasonic Panthers tylko zwyciężali w lidze japońskiej od 16 listopada do 11 stycznia. Tydzień temu ich passę przerwał po 12 wygranych obecny lider JTEKT Stings. W ten weekend siatkarze z Hirakaty poprawili sobie samopoczucie. Pokonali kolejno 3:1 Osaka Sakai oraz 3:0 Oitę Miyoshi.

W pierwszym meczu Michał Kubiak zaprezentował się pozytywnie i zdobył 20 punktów, z których 14 atakiem (48 procent skuteczności), pięć blokiem oraz jeden serwisem. We wszystkich tych elementach był wiodącym zawodnikiem Panthers. Ponadto odebrał 18 zagrywek rywali i miał 69 procent pozytywnego przyjęcia. W drugim spotkaniu kapitan reprezentacji Polski wszedł tylko na moment w pole serwisowe. Drużyna spokojnie radziła sobie bez niego.

Ostatnim klubem w tabeli jest VC Nagano Tridents, który na dobre wpadł w wir porażek i nie wydostał się z niego od 10 kolejek. Atakującym w zespole z olimpijskiego miasta jest Patryk Strzeżek i wystąpił w podstawowym składzie w przegranych 1:3 meczach z JTEKT Stings oraz FC Tokio. Zdobył odpowiednio 13 oraz 27 punktów. W niedzielę Polak był skuteczny, skończył ponad połowę piłek, ale nie pomogło to drużynie w uzyskaniu dobrego wyniku.