Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koronawirus w Polsce. Puchar Polski siatkarzy odbędzie się, ale nie wiadomo czy z kibicami

kibice otrzymają zwrot za bilety w razie decyzji o rozgrywaniu Pucharu Polski siatkarzy w Katowicach przy pustych trybunach. Zainteresowanie turniejem jest ogromne, bo w sprzedaży zostało niewiele wejściówek.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
siatkarze Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

- Turniej finałowy Pucharu Polski w Katowicach odbędzie się. Czekamy na decyzje władz państwowych czy kibice będą mogli zasiąść na trybunach - powiedział nam Kamil Składowski, dyrektor PLS. 

Impreza ta została zaplanowana na 14-15 marca w Spodku. Udział w niej wezmą Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, VERVA Warszawa Orlen Paliwa oraz Trefl Gdańsk. W sobotę mają się odbyć półfinały, a w niedzielę finał. 

Bilety są sprzedawane w okazyjnych cenach, organizatorzy stworzyli korzystne pakiety dla większych grup. Z tego powodu na niedzielny finał zostało już tylko kilka sztuk, natomiast na sobotę dostępnych jest jeszcze kilkadziesiąt wejściówek. PLS otrzymał pozwolenie na zorganizowanie turnieju na 8 tysięcy kibiców, z tego powodu nie wszystkie sektory Spodka zostały udostępnione w sprzedaży.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Jeżeli decyzją władz impreza odbędzie się bez udziału publiczności, to zgodnie z regulaminem eBilet.pl otrzymają zwrot środków (pkt 9.2.1 regulaminu platformy). Odbędzie się to albo automatycznie, albo będzie wymagało wysłania wiadomości pod adres e-mail.

- Nie ma opcji przełożenia turnieju finałowego Pucharu Polski, bo terminarz jest bardzo napięty. Nie ulega wątpliwości, że wydarzenia sportowe czy kulturalne są potrzebne, ale najważniejsze jest zdrowie sportowców i kibiców. Kiedy zapadnie decyzja, to po prostu się jej podporządkujemy - tłumaczy Kamil Składowski.

Przypomnijmy, że w poniedziałek Główny Inspektor Sanitarny zarekomendował odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. W tym wypadku decyzję podejmuje wojewoda.

W ostatni weekend bez problemu udało się rozegrać Puchar Polski siatkarek. Grupa Azoty Chemik Police pokonała Developres SkyRes Rzeszów przy niemal komplecie publiczności w Nysie. Kibice nie zostali za to wpuszczeni np. na mecz Pucharu Davisa w tenisie w Kaliszu. Polscy tenisiści pokonali Hongkong 4:0 przy pustych trybunach.

Czytaj też:
Koronawirus paraliżuje sport. Polska kadra czeka na decyzje
Koronawirus w Polsce. II cześć Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych przełożona

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy wybierasz się na Puchar Polski siatkarzy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×