Koronawirus. Siatkarze PlusLigi zagrali towarzysko w stolicy

W czwartek na instagramowym profilu Michała Filipa można było śledzić relację na żywo z meczu z udziałem siatkarzy PlusLigi. - To skrajnie nieodpowiedzialne - komentują fani. Zobacz zdjęcia.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Michał Filip WP SportoweFakty / Jacek Pawłowski / Na zdjęciu: Michał Filip
Grupa kilku siatkarzy z klubów PlusLigi w czwartek przyjechała do Monta Beach Volley Club w Warszawie, żeby... pograć towarzysko w siatkówkę. Relacja na żywo z tego wydarzenia była dostępna na InstaStories Michała Filipa.

Zawodnicy nie złamali wprawdzie prawa, ponieważ w dobie pandemii w Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń zbiorowych powyżej 50 osób, ale z etycznego punktu widzenia ich zachowanie było skrajnie nieodpowiedzialne. Tak zostało to ocenione przez kibiców. Informację przesłał nam jeden ze wzburzonych czytelników.

W związku z pandemią koronawirusa COVOD-19 władze Polskiej Ligi Siatkówki S.A. podjęły decyzję o zawieszeniu do odwołania rozgrywek ligowych. Siatkarki i siatkarze najwyższych lig rozgrywkowych włączyli się do ogólnoświatowej akcji #zostańwdomu i zaapelowali, żeby w tym trudnym czasie być odpowiedzialnym.

Niestety, jak widać na skanach poniżej znaleźli się tacy, którzy kompletnie zbagatelizowali sprawę.

1.
instagram.com/michal.filip994 instagram.com/michal.filip994
2.
instagram.com/michal.filip994 instagram.com/michal.filip994
Do czwartku (19 marca) COVID-19 stwierdzono u 355 pacjentów w Polsce. Z powodu zakażenia koronawirusem w naszym kraju zmarło pięć osób. Na świecie jest już ponad 242 tys. zachorowań. ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×