Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Transfery. Plusliga. Nikola Grbić zostaje w Grupie Azoty Zaksie Kędzierzyn-Koźle

Nikola Grbić w przyszłym sezonie poprowadzi Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Decyzja nie była łatwa ze względu na rodzinę, ale Serb pozostanie w PlusLidze.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Nikola Grbić WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Nikola Grbić

Sezon 2019/2020 był debiutem Nikoli Grbicia na ławce trenerskiej mistrza Polski. Wcześniej pracował w Sir Safety Perugia, Calzedonii Werona oraz prowadził reprezentację Serbii.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zakończyła sezon na 1. miejscu, choć ze względu na pandemię koronawirusa i przerwanie rozgrywek, nie zostały przyznane medale. W związku z tym Nikola Grbić odczuł w pewnym stopniu niedosyt, ale był dumny z drużyny. - Ostatni rok był dla mnie niesamowitym doświadczeniem zarówno osobistym jak i zawodowym - tłumaczył w rozmowie z oficjalną stroną klubową.

W Kędzierzynie-Koźlu czuje się dobrze, dzięki temu, że jest stabilnie i jest dobra organizacja. - Z mojej perspektywy praktycznie na każdej płaszczyźnie ZAKSA jest bliska perfekcji i to były powody, dla których podjąłem decyzję, aby kontynuować tę przygodę - wyznał.

Przedłużenie kontraktu było przemyślanym ruchem, ale też problematycznym ze względu na kwestie osobiste. - Większość mojej kariery zawodowej, jako zawodnika i później trenera, koncentrowała się na Italii, tam też była moja rodzina. Rozłąka z bliskimi, z jaką mierzyłem się w ostatnim sezonie, była dla mnie trudna.
Zastanawiając się nad przyszłością zdecydowaliśmy się coś zmienić. Szukaliśmy również wielu rozwiązań, aby móc być razem w Polsce, niestety moje dzieci nie znają języka polskiego, trudno byłoby im więc chodzić do szkoły tutaj - tłumaczył.

- Czułem się trochę jakbym wybierał między pracą, a rodziną, na szczęście zdołaliśmy zorganizować wszystko nieco inaczej. Co prawda moja rodzina nie będzie w Kędzierzynie ze mną, znaleźliśmy jednak rozwiązanie, pozwalające najwięcej czasu, jak to możliwe, spędzić razem. I to ułatwiło mi tę ostateczną decyzję - zakończył.

Czytaj też:
Transfery. Wyjaśniła się przyszłość Michała Kubiaka. Mistrz świata pozostaje w Panasonic Panthers
Siatkówka. Michał Gogol walczy, by domowa kwarantanna nie skończyła się jak "dzień świstaka"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Reprezentanci Polski w siatkówce opuszczają Włochy. Bieniek i Bednorz wracają z Włoch prywatnym autem

Czy Nikola Grbić podjął słuszną decyzję, zostając w ZAKSIE?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×