QUIZ

Siatkówka. Vital Heynen zostaje z polską kadrą. Sprawdź, jak dobrze znasz tego szkoleniowca

W poniedziałek Vital Heynen oficjalnie podpisał nową umowę i w dalszym ciągu będzie prowadził siatkarską reprezentację Polski. Sprawdź, jak dobrze znasz tego szkoleniowca i byłego zawodnika.

1/16
W jakim klubie Vital Heynen rozpoczął swoją karierę zawodniczą?
Rovoc Rotem
Vasco Maasmechelen
Prefaxis Menen
2/16
W latach 1995-2005 Heynen był zawodnikiem jednej drużyny. Której?
Knock Roeselare
Haasrode Leuven
Noliko Maaseik
3/16
Ile tytułów mistrza Belgii Heynen zdobył wraz z Noliko Maaseik?
6
7
8
4/16
A ile razy zwyciężył jako zawodnik w Pucharze Belgii?
6
7
8
5/16
Czy Vital Heynen zwyciężył w Pucharze Europy w roli zawodnika?
Tak
Nie
6/16
W 2012 roku Vital Heynen po raz pierwszy w karierze został selekcjonerem reprezentacji. Której?
Niemiec
Słowenii
Belgii
7/16
Wraz z reprezentacją Niemiec Heynen zdobył medal mistrzostw świata w 2014 roku. Jakiego koloru?
Złotego
Srebrnego
Brązowego
8/16
W 2014 roku Heynen był także trenerem klubowym. Klub z którego miasta prowadził?
Bełchatowa
Bydgoszczy
Katowic
9/16
Vital Heynen ma na swoim koncie Superpuchar Francji zdobyty wraz z Tours VB. W którym roku?
2015
2016
2017
10/16
Selekcjonerem której reprezentacji Vital Heynen był w latach 2017-2018?
Holandii
Francji
Belgii
11/16
Meczem towarzyskim z którą drużyną Vital Heynen rozpoczął pracę w reprezentacji Polski?
Z Belgią
Z Serbią
Z Kanadą
12/16
Jakim wynikiem zakończyło się debiutanckie spotkanie Heynena w roli selekcjonera polskiej kadry?
3:0 dla Polski
3:1 dla Polski
3:1 dla Kanady
13/16
Ile zwycięstw w oficjalnych meczach odniósł Vital Heynen jako trener reprezentacji Polski?
52
55
60
14/16
W 2019 roku Vital Heynen odebrał nagrodę dla trenera roku. Kto razem z nim otrzymał to wyróżnienie?
Stefan Horngacher
Jerzy Brzęczek
Mike Taylor
15/16
Które miejsce w momencie przerwania rozgrywek Serie A zajmowała drużyna Sir Safety Conad Perugia dowodzona przez Vitala Heynena?
Pierwsze
Trzecie
Piąte
16/16
Przeciwko tej reprezentacji kadra Vitala Heynena ma najsłabszy bilans: 2 wygrane - 3 porażki (7:13 w setach). O jakim zespole mowa?