Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Siatkówka. Ryszard Czarnecki nowym prezesem PZPS? Szybko rozwiał wątpliwości

Ryszard Czarnecki od kilku lat jest wiceprezesem PZPS ds. międzynarodowych i dobrze odnajduje się w tej roli. Wskazywany jest nawet jako przyszły prezes związku. Sam rozwiał wątpliwości odnośnie tego, czy zamierza kandydować na to stanowisko.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Ryszard Czarnecki WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Ryszard Czarnecki

W kwietniu 2018 roku Ryszard Czarnecki został wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej ds. międzynarodowych. Wcześniej planował start w wyborach na szefa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, ale ostatecznie wycofał swoją kandydaturę. Czarnecki łączy politykę ze swoją pasją, jaką jest sport. Z siatkówką łączą go bardzo dobre wspomnienia. Na przełomie XX i XXI wieku wspierał Gwardię Wrocław. 

Po wielu latach zainteresowania tą dyscypliną sportu trafił do zarządu PZPS. - Dla takiego pasjonata sportu, jak ja, siatkówka zawsze była bardzo ważna, a od kilku lat jest najważniejsza. Cieszę się, że mogę wykorzystać możliwości płynące z mojej funkcji i kontaktów do istotnego wspierania naszej dyscypliny - powiedział Czarnecki w rozmowie z TVP Sport.

Przez część osób jest wskazywany jako potencjalny kandydat na przyszłego prezesa PZPS. Jako jego atuty wymieniane są m.in. szerokie kontakty i umiejętność pozyskiwania sponsorów do polskiej siatkówki. Jednak Czarnecki takiej możliwości nie bierze pod uwagę, choć jak wynika z jego słów, to może się zmienić. - Nie ma jeszcze daty tych wyborów, więc chyba nie ma o czym mówić. Zresztą, nie mam takich aspiracji. Póki co - przyznał Czarnecki.

- Zostawmy środowisku siatkarskiemu decyzje w tej i innych sprawach. Polska rodzina siatkarska ma swoje doświadczenie, instynkt i będzie podejmować decyzje, które uzna za optymalne z punktu widzenia tej wyjątkowej w naszym kraju dyscypliny - dodał eurodeputowany, który kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj także:
Oficjalnie: Wiadomo, gdzie będzie grać Magdalena Stysiak w przyszłym sezonie
Siatkówka. Jeden klub wycofał się z Serie A. To Argos Volley Sora

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (15):

 • Sven Zgłoś komentarz
  Z piłką nożną łączą mnie bardzo dobre wspomnienia. Na przełomie XX i XXI wieku wspierałem Wisłę Kraków i jakoś nikt nie pomyślał żeby wybrać mnie na prezesa. Od samego
  Czytaj całość
  wspierania nie zostaje sie zarządzającym tak ważna dyscypliną w Polsce jak piłka siatkowa. Chyba że chce sie ją sprowadzić na same dno. Proszę mi podać przykłady gdzie pan Czarnecki sprawował jakiekolwiek funkcje kierownicze i zrządzał zespołami ludzkimi / w parlamencie Europejskim był nominatem którego z hukiem odwołano z roli wiceprzewodniczącego/. Nie ma predyspozycji psychicznych ani merytorycznych aby mógł sprostac wyzwaniom. Ale jak widać płaszczenie sie przed władzą dotyczy również dziedziny jaką jest sport. Jestem przekonany ze gdyby pan Czarnecki nie był członkiem partii rządzącej nikomu nawet do głowy nie przyszedłby taki pomysł. Już wiele lat temu próbował kandydować na szefa PZPN co gdyby sie ziściło stałoby sie ruiną polskiej piłki. To tylko potwierdza że w Polsce nie stawia sie na ludzi merytorycznie przygotowanych do pełnienia odpowiedzialnych stanowisk . Tylko koterie i niezdrowe układy.
  • Jerzy Stępień Zgłoś komentarz
   To będzie koniec polskiej siatkówki. Tak jak stadniny w Janowie, T.K. SN, itp. Obatel nich się trzyma z daleka od sportu niech zostanie kibicem.
   • Wojciech Boniecki Zgłoś komentarz
    jak takie pisogłowie może czym kolwiek zarzadzać. Pisogłowie to nowa jednostka chorobowa. dośc powszechna.
    • Wojciech Boniecki Zgłoś komentarz
     nie ma moich komentarzy komuna wróciła.
     • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
      Najlepszy kumpel Czekanskiego Bartlomieja-prosportowy europosel Czarnecki Richard zalatwil obywatelstwo dla Czugunowa zeby mogl startowac jako krajowy junior w Sparcie Wroclaw.
      • zadziwiony Zgłoś komentarz
       Ach, ta stara Gwardia działaczy! ;))
       • yes Zgłoś komentarz
        "Zresztą, nie mam takich aspiracji. Póki co - przyznał Czarnecki" - przyznał, że póki co nie ma takich aspiracji. Jest powiedzenie: "Tylko krowa zdania nie zmienia".
        Czytaj całość
        Aforysta Bartoszewski napisał: "Czasem człowiek zmienia zdanie, czasem zdanie zmienia człowieka".
        • Marianek07 Zgłoś komentarz
         Teraz Sasin na prezesa albo Kurski albo ten lalusiowaty Latkowski. To ta sama ferajna.
         • Mercier Skuter Zgłoś komentarz
          Obatelu kończ waść i wstydu oszczędź
          • bagart Zgłoś komentarz
           Z siatkówką przez świat... Te służbowe wyjazdy na mecze reprezentacji (sam jest wyjątkowo reprezentacyjny), darmowe przejazdy, hotele, żarełko z kuchni całego świata- to pasi każdemu.
           • Robert0791 Zgłoś komentarz
            ciągle mało :) ! 4 kadencja w EU 70 tysięcy miesięcznie plus później odprawa 600 000 tysięcy plus dożywotnia emerytura 25 tysięcy i ciągle mało !!!!!!!!!!!!!!! Ludzie muszą
            Czytaj całość
            wyjeżdżać za chlebem a oni rozdają sobie po 2, 3 stołki do tego praca dla dzieci żon byłych żon, patrz kamiński i jego była żona w NBP, syn w doradcą banku w Waszyngtonie, żona ziobry dyrektorem marketingu w spółce skarbu państwa, koleś po studiach zaocznych prezesem orlenu, mnożyć można bez końca !!!!!!!!!! Nie dotyczy tylko pisu, busek tez lat 75 i 4 kadencja w EU, kalinowski z psl tak samo....................
            • china31 Zgłoś komentarz
             niczym nie różni się od bułgarki stojacej przy ekspresówce, każdemu da byle zapłacił
             • Zdzisław Sobolewski Zgłoś komentarz
              Czym głupszy tym lepszy prezes ha ha !
              Zobacz więcej komentarzy (2)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×