Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Młodzi siatkarze na start - zapowiedź pierwszego dnia mistrzostw świata juniorów

Młodzi siatkarze już w piątek zaczną walczyć o prymat na całym świecie. Dokładnie o 6.30 czasu polskiego rozpocznie się pierwsze spotkanie w turnieju. Nas interesować będzie pojedynek, który rozpocznie się dwie godziny później, w którym Polacy zagrają z Kanadyjczykami.
Miłosz Marek
Miłosz Marek

Indie będą areną zmagań młodych siatkarzy podczas kolejnych mistrzostw świata juniorów. Szesnaście ekip z całego świata już w piątek zacznie rywalizacje o najważniejszy tytuł w siatkarskim świecie.

W grupie A obok gospodarzy występować będą również Tunezyjczycy, Amerykanie oraz Belgowie. W pierwszym dniu zmierzą się ze sobą Indie z Tunezją oraz Stany Zjednoczone z Belgią. Do grupy B trafili Irańczycy, Belgowie, Chińczycy oraz Egipcjanie. Pierwsze dwie ekipy zmierzą się ze sobą o 8.30, natomiast pozostałe ekipy rywalizację zaczną dwie godziny po nich. Bardzo ciekawie zapowiada się również gra w grupie C, gdzie kolejno zmierzą się ze sobą Kuba i Argentyna, a także Francja i Grecja.

Wydaje się, że najciekawsza i najbardziej wyrównana będzie "polska" grupa D. Obok biało-czerwonych zobaczymy tam również Kanadę, Rosję oraz Brazylię. Pierwsze swoje spotkanie na turnieju podopieczni Stanisława Gościniaka rozegrają z ekipą z Ameryki Północnej. Na koniec całego dnia zmagań wystąpią Brazylijczycy i Rosjanie, których pojedynek ma być ozdobą pierwszego dnia mistrzostw.

Terminarz pierwszego dnia zmagań podczas mistrzostw świata juniorów:

Grupa A
USA - Białoruś 6.30*
Indie - Tunezja 12.30

Grupa B
Iran - Belgia 6.30
Chiny - Egipt 10.30

Grupa C
Kuba - Argentyna 8.30
Grecja - Francja 10.30

Grupa D
Polska - Kanada 8.30
Rosja - Brazylia 12.30

* godziny czasu polskiego

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×