Finał Simplus Cup 2009 rozstrzygnięty

Zakończył się finałowy turniej siatkówki plażowej kobiet Simplus Cup 2009. Ostatnie zawody z tego cyklu zostały rozegrane w Giżycku. W zmaganiach, które trwały od czwartku, brały udział najlepsze 32 zawodniczki całego sezonu. W wielkim finale spotkały się dwie najwyżej rozstawione pary.

Jacek Zieliński

Zawody w Giżycku z pulą nagród 40 000 złotych zgromadziły na starcie wszystkie najlepsze pary mijającego sezonu. W zawodach karty rozdawały te najwyżej rozstawione.

W walce o trzecie miejsce Magdalena Michoń-Szczytowicz w parze ze swoją podopieczną, 19-letnią Kingą Kołosińską spotkały się z nastolatkami, które już sporo osiągnęły na piaskowych arenach, czyli z parą Daria Paszek / Beata Gałek. Zwyciężyły wyżej rozstawione, czyli turniejowa trójka: Michoń-Szczytowicz / Kołosińska.

Wielki finał to pojedynek tych, które w tym sezonie zdobyły najwięcej punktów do rankingu, czyli Urban / Wiatr i Brzostek / Sowała. Są to aktualnie najlepsze polskie pary, które próbują swoich sił także w wielu zawodach z cyklu World Tour, niestety na razie bez większych sukcesów. Jak przystało na ostatni pojedynek Mistrzostw Polski, batalia o złoto miała pełno zwrotów akcji i stała na bardzo wysokim poziomie siatkarskim. W pierwszym secie minimalnie lepsze okazały się Brzostek z Sowałą, wygrywając do 19. Drugi identyczny niemal set wygrały także do 19 Urban z Wiatr. O losach złotego medalu musiał zaważyć tie-break. W nim więcej zimnej krwi zachowały Brzostek i Sowała, wygrywając 15:12. Zawodniczki, które na co dzień trenują i studiują w Łodzi zdobyły złote medale, a tym samym nie pozwoliły obronić mistrzowskiego tytułu z roku ubiegłego parze Urban / Wiatr.